Новини / Економіка / Латвія пропонує іноземцям посвідку на проживання в ЄС в обмін на інвестиції
5 січня 2011, 17:08
Розмір шрифта: А А А

Латвія пропонує іноземцям посвідку на проживання в ЄС в обмін на інвестиції

Латвія пропонує іноземцям посвідку на проживання в ЄС в обмін на інвестиції, Латвія, вид на проживання, інвестиції, Європейський Союз
Латвія пропонує іноземцям посвідку на проживання в ЄС в обмін на інвестиції


Намагаючись подолати наслідки фінансової кризи, Латвія пропонує іноземцям, які будуть вкладати гроші в розвиток економіки країни, пан‘європейську посвідку на проживання

Спостерігачі вже попереджають про можливі зловживання.

«Ласкаво просимо до ЄС» — Проголошують величезні бігборди, розвішані на центральних вулицях Риги — на них балтійська дівчина, одягнена в національний костюм з бурштиновим намистом ніби готується зустріти когось хлібом-сіллю.

Гостями, на яких спрямована нова рекламна кампанія латвійського банку, повинні стати, перш за все, російські багатії. Втім, Латвія заманює для себе не тільки хлібом і сіллю, а й європейською посвідкою на проживання і додає, що це частина урядової ініціативи.

Так, нещодавно парламент країни прийняв спірний закон, який вже називають «чорним ходом» в ЄС:починаючи з 1 липня кожен, хто придбає в Латвії нерухомість вартістю понад 70 тисяч євро, або ж покладе на депозит 300 тисяч євро, зможе претендувати на отримання виду на проживання в Євросоюзі терміном на п’ять років.

Наприклад, банк Rіetumu обіцяє, що це — «найкоротший і найшвидший шлях потрапити в ЄС». Такий дозвіл гарантує, серед іншого, і вільне пересування країнами Шенгенської зони.

І хоча до початку дії кампанії залишилося ще понад півроку, за словами агента з нерухомості Крістапса Крістопанса, заможні росіяни вже проявляють неабияку цікавість. «Тепер, коли податки на нерухомість зростуть втричі, хто зможе їх платити? Тільки іноземні покупці», — говорить він.

У Rіetumu, який взяв урядову ініціативу на озброєння першим, заперечують, що торгують, власне, дозволами на проживання. За словами спікера банку Вадима Алексєєва, вони не бояться помилкових інтерпретацій нової рекламної кампанії. Головне — це прихід зарубіжних інвестицій, кажуть в банку.

Тим часом, нова кампанія вже викликала обурення серед націоналістичних кіл балтійської республіки, де побоюються масового напливу російських мафіозі, пише DW. Так, латвійський депутат Європарламенту Робертс Зілей заявив, що новий закон відкриває двері до Латвії для людей, які взагалі мітять потрапити в інші країни.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: