Новини / Економіка / Світ стоїть на порозі другої рецесії
12 жовтня 2010, 08:11
Розмір шрифта: А А А

Світ стоїть на порозі другої рецесії

Світ стоїть на порозі другої рецесії, світова економіка, Організація економічного співробітництва та розвитку, рецесія, Ярослав Лісоволик, Deutsche Bank, зростання
Світ стоїть на порозі другої рецесії

Темпи зростання світової економіки сповільнюються, більшість розвинених і великих країн, що розвиваються, вже перебувають на спадному витку, йдеться в дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку

Індикатор економічної активності 33 країн — членів ОЕСР опустився до 102,9 у серпні з 103 в липні. Це друге підряд зниження, а до цього показник не змінювався в травні і червні. Це зниження індикатора може серйозно налякати представників монетарної влади, адже це черговий доказ того, що чергова рецесія більш ніж імовірна. «Основні економічні індикатори за серпень …підсилюють сигнали, що свідчать про уповільнення економічного зростання. Наш прогноз щодо об‘єднаним провідним індикаторами (CLI) Канади, Франції, Італії, Великобританії, Бразилії, Китаю та Індії вказує на зниження», — йдеться в звіті ОЕСР.

Зниження об’єднаного провідного індикатора ОЕСР збігається зі зниженнями інших показників, які фіксують глобальну економічну активність. Дослідження купівельної активності серед підприємств, дані про замовлення з боку великих компаній у великих економіках по всьому світу свідчать про те, що у вересні світова економіка зростала найповільнішими темпами за останні 10 місяців.

Провідні індикатори ОЕСР розроблено для того, щоб вчасно сигналізувати про поворотні моменти між експансією та уповільненням економічного зростання, і перераховуються на підставі цілого ряду економічних показників. За даними ОЕСР, Росія вийшла з рецесії в травні минулого року, Китай і Індія -в лютому, а Бразилія — у квітні.

У Deutsche Bank песимізму авторів прогнозів ОЕСР не поділяють. «Друга хвиля рецесії світу не загрожує. Найбільша економіка світу — США — цього року додасть 3%, в наступному — 3,4%», — вважає головний економіст Deutsche в Росії Ярослав Лісоволик. На його думку, якщо певні ризики, пов'язані з європейськими економіками і з ситуацією в США, і були, зараз все покращується на тлі зростання інвестиційного попиту і поліпшення ситуації з експортом. «У Росії рубль продовжить зміцнюватися, чистий приплив капіталу досягне $ 25 млрд. Все це свідчить про те, що цей рік був переходом до зростання, а не до наступної рецесії», — говорить Лісоволик.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи

31 травня 2017, 17:28

Трамп закликав світових лідерів телефонувати йому на мобільний

31 травня 2017, 10:16

Українці живуть на 11 років менше, ніж європейці – Світовий банк

29 травня 2017, 09:56

Останні новини за сьогодні: