Новини / Економіка / Регіони Європи запроваджують власну валюту
11 серпня 2012, 08:26
Розмір шрифта: А А А

Регіони Європи запроваджують власну валюту

Регіони Європи запроваджують власну валюту, фінансова криза, грошові знаки, місцева валюта, економічна загроза, європейський центральний банк
Регіони Європи запроваджують власну валюту

Фінансова криза змусила ЄС не тільки затягнути пояси, а й звернутися до минулого, знайшовши одне з рішень проблеми в Середньовіччі, пише французьке видання Le Point.

Газета пише, що саме тоді з‘явився поділ територій не тільки кордонами, але і грошовими знаками, що повторилося в XX столітті на території Австрії, Німеччини та Франції.

І знову перевірений спосіб увійшов в обіг. Комуни Франції та Німеччини ввели в обіг додаткові грошові знаки. Природно, що вони є неконкурентоспроможними з основною грошовою одиницею країни і не претендують зайняти місце євро на світовій арені. Просто ними набагато простіше розраховуватися за товари та послуги на конкретній обмеженій території.

Відзначається, що в Німеччині близько 60 комун «живуть у ритмі місцевої валюти». На території Франції циркулюють близько 30 видів місцевої валюти, яких не існувало ще три роки тому. У французькому Анже розраховуються «музами» (Muse), в Ардеші — «світлячками» (Luciole), в Обені — «шкіркою каштану» (Bogue). В Вільнев-сюр-Ло борошно купують за «бджіл» (Abeilles).

WIR — місцева валюта Швейцарії з 1934 року, яка перебуває в обігу в 60 тис. підприємствах, які представляють 20% всієї економіки країни.

На думку експертів, цей феномен не являє економічної загрози і допомагає оживити економіку конкретної місцевості. У покупців конкретного регіону з’являється вибір, чим платити, тобто за одну і ту ж послугу в 50 євро можна заплатити винайденою валютою. Правда, щоб не допустити обвалу економічної системи, жодна з місцевих валют не є конвертованою, тобто не може бути обміняна на реальні грошові знаки (євро).

Раніше повідомлялося, що Європейський Центральний Банк ризикує повторити помилки політичних лідерів, допущені після розпаду СРСР, які привели до краху рубля як регіональної валюти на пострадянському просторі. Про це заявив головний економіст Citigroup Inc. Віллем Бейтер.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: