Новини / Економіка / НБУ запропонує банкам самим вибирати кураторів
14 березня 2009, 08:22
Розмір шрифта: А А А

НБУ запропонує банкам самим вибирати кураторів

НБУ запропонує банкам самим вибирати кураторів, Національний банк України, куратор, нагляд, наглядова рада, реструктуризація кредитів
НБУ запропонує банкам самим вибирати кураторів

Національний банк готовий дозволити комерційним банкам, в яких планується введення кураторів, самостійно вибирати кандидатури на ці посади і пропонувати їх НБУ. Про це мовиться в повідомленні асоціації «Український кредитово-банківський союз».

За даними УКБС, 12 березня відбулася зустріч членів наглядової ради асоціації з новим керівництвом дирекції банківського регулювання і нагляду НБУ.

 

«НБУ наполягає на широкому впровадженні інституту куратора для зміцнення функцій нагляду в тих банках, де це необхідно. Не виступаючи проти такого підходу, члени набсовета УКБС підкреслювали необхідність застосування високих професійних і кваліфікаційних вимог до кураторів. В результаті вирішено, що банки самі пропонуватимуть НБУ кандидатури кураторів», — мовиться в повідомленні.

Представники УКБС і НБУ також обговорили питання розробки процедури реструктуризації кредитів з перекладом валютної заборгованості в гривневу при забезпеченні джерел покриття збитків банків, пов‘язаних з такими операціями.

Учасники зустрічі висловилися за впровадження найближчим часом пілотного проекту по реалізації такого механізму на базі певного банку, який буде спеціально відібраний.

УКБС вважає, що готовність НБУ до конструктивного діалогу з банківським співтовариством сприятиме підвищенню рівня довіри населення до банок і дозволить розблоковувати кредитування виробництва і сфери послуг.

Нагадаємо, ухвалою №38 від 30 січня НБУ врегулював порядок введення кураторів в банки і порядок їх діяльності.

Відповідно до даної ухвали, на куратора покладаються наступні повноваження: контроль за проведенням банком різних операцій, ініціація нарад з керівництвом банку, присутність на зборах акціонерів, засіданнях правління і набсовета банку, узгодження пов’язаних з рухом засобів рішень керівництва банку, винесення за межі банку копій документів, що свідчать про порушення банком нормативно-правових актів НБУ.

Термін повноважень куратора не може перевищувати 1 року з дня його призначення.

НБУ вже ввів кураторів в Укргазбанк і Соцкомбанк і має намір ввести в Банк регіонального розвитку.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: