Новини / Економіка / Провідні банки світу виконали базельські вимоги з випередженням на 5 років — Fitch
31 січня 2014, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Провідні банки світу виконали базельські вимоги з випередженням на 5 років — Fitch

Провідні банки світу виконали базельські вимоги з випередженням на 5 років - Fitch, Базель ІІІ, вимоги, світові банки, фінансова стабільність
Провідні банки світу виконали базельські вимоги з випередженням на 5 років — Fitch

Показники капіталу в найбільших світових банках відповідають нормативам “Базеля III” або навіть перевершують їх, хоча до підсумкового терміну виконання нових вимог залишається ще п’ять років, свідчать дані Fitch Ratings, на які посилається агентство Bloomberg.
Співвідношення капіталу до зважених за ризиком активів в 29 системно значимих міжнародних банках становить у середньому 10,1% при нормативному мінімумі на рівні 8,4%, говориться в огляді аналітиків Fitch на чолі з Мартіном Хансеном.
“Завдяки “Базелю III” банківська система стала більш надійною, однак можуть бути і непередбачені наслідки. Доступність кредитування і ліквідність можуть скоротитися, якщо банки зроблять крок назад”, – заявив М.Хансен в інтерв’ю Bloomberg.
Світові регулятори наказали банкам створити додаткові резерви під операції після фінансової кризи 2008 року, під час якої кредитні організації доводилося рятувати за рахунок бюджетних коштів. Хоча акції залишаються першою лінією захисту на випадок збитків, банки почали випускати боргові папери нового типу, які будуть знецінюватися, якщо кредитні організації зіткнуться з фінансовими труднощами.
“Йде свого роду “гонка озброєнь”: сильніші банки прагнуть якомога швидше виконати нові вимоги до капіталу, – прокоментував дані фінансовий аналітик AllianceBernstein Ltd. У Лондоні Стів Хассі, що бере участь в управлінні активами на $445 млрд. – Вони не хочуть опинитися серед відстаючих”.
Прибутковість банківських облігацій на світовому ринку знизилася в середньому до 2,4% на цьому тижні з рекордних 8,2%, зафіксованих в розпал кредитної кризи в 2009 році, свідчать дані Bank of America Merrill Lynch.
Прибутковість так званих “умовних” облігацій, що відповідають новим вимогам, з початку місяця скоротилася на 10 базисних пунктів – до 6,78%, а 20 січня знижувалася до 6,69%, показує індекс, який Bank of America Merrill Lynch почав розраховувати цього року.
Рада фінансової стабільності визначає групу системоутворюючих міжнародних банків щороку, додаткові вимоги до достатності їх капіталу можуть доходити до 3,5%. На сьогодні максимальна “подушка безпеки” передбачена на рівні 2,5% для двох банків – HSBC Holdings Plc і JPMorgan Chase & Co., Відзначає агентство Bloomberg.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українські банки зобов'язали жорсткіше перевіряти операції клієнтів

29 травня 2017, 14:17

Європа шукає гроші на реформи в Україні

26 травня 2017, 15:35

Останні новини за сьогодні: