Новини / Економіка / Надходження від міжнародного туризму за рік виросли на 4,7%, склавши $ 919 млрд.
9 вересня 2011, 09:15
Розмір шрифта: А А А

Надходження від міжнародного туризму за рік виросли на 4,7%, склавши $ 919 млрд.

Надходження від міжнародного туризму за рік виросли на 4,7%, склавши $ 919 млрд., туризм, прибуток, Всесвітня туристична організація, Талеб Ріфаї
Надходження від міжнародного туризму за рік виросли на 4,7%, склавши $ 919 млрд.

Після серйозного спаду туризму в 2009 році в 2010-м число туристів у світі зросо на 6,6% — до 940 млн.

Міжнародний турпотік зріс у першому півріччі 2011 року на 4,5% в порівнянні з тим же періодом 2010 року, склавши рекордні 440 млн. прибуттів, повідомляє Всесвітня туристична організація (UNWTO).

Зростання туризму в країнах з розвиненою економікою виявилося вищим, ніж очікувалося — воно склало 4,3%, тоді як в країнах, що розвиваються, за рахунок яких в значній мірі ріс туризм в останні роки — 4,8%. Це стало наслідком зниженням числа прибуттів в країни Близького Сходу та Північної Африки, а також уповільнення темпів зростання деяких азіатських напрямів.

«Стійке зростання туристичного попиту відразу після економічної кризи змушує нас знову закликати уряди розглядати туризм як пріоритетний напрям національної політики. Туризм може грати ключову роль в економічному рості і розвитку, особливо в момент, коли економіки багатьох країн, особливо в Європі та Північній Америці, відновлюються після кризи і створюють нові робочі місця», — заявив генеральний секретар UNWTO Талеб Ріфаї.

Спад туроптока в країнах Близького Сходу і Північної Африки після народних хвилювань склав 11% і 13% відповідно.

Краще, ніж очікувалося, пройшло перше півріччя в Європі, особливо Північної (плюс 7%), Східної (плюс 9%) і Середземномор‘я (плюс 7%). Середньоєвропейський зростання туризму оцінюється в 6%. На 9% зросла кількість прибуттів в Африку південніше Сахари.

У Північній і Південній Америках середнє зростання склало 6%, проте в Південній Америці він був значно вищим — 15%. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні туризм зріс на 5%, але це, за оцінкою експертів UNWTO, непоганий результат після вибухового зростання в 13%, показаного цим регіоном в 2010 році.

Останні кілька місяців показали, що в таких країнах, як Єгипет, Туніс і Японія, після серйозного спаду, пов’язаного з політичною нестабільністю і природними катаклізмами, почалося відновлення попиту.

«Ми дуже раді тому, що попит на ці значущі туристичні напрямки знову зростає, і закликаємо мандрівників підтримати країни, які повністю готові до прийому туристів», — додав Ріфаї.

Він зазначив, що під час економічної кризи 2008-2009 років обсяг надходжень від міжнародного туризму скоротився помітніше, ніж кількість прибуттів туристів, тому зараз він відновлюється повільніше.

«Багато країн з розвиненою економікою, як і раніше демонструють слабке економічне зростання, мають фінансові проблеми і високе безробіття. Одночасно ми бачимо ознаки перегріву економіки в деяких країнах, що розвиваються. Відновлення стійкого і збалансованого економічного зростання — одна з головних передумов для подальшого розвитку туризму», — підсумував генсек UNWTO.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Опитування показало, чи хочуть іноземці їхати в Україну після Євробачення

28 травня 2017, 13:25

Поїхати в ЄС недорого: як економити на квитках, їжі та ночівлі

25 травня 2017, 13:38

Останні новини за сьогодні: