Новини / Економіка / Вступає в силу закон про 13-процентне мито на
7 березня 2009, 08:09
Розмір шрифта: А А А

Вступає в силу закон про 13-процентне мито на

Вступає в силу закон про 13-процентне мито на, закон, мито, імпорт, асоціація автоімпортерів
Вступає в силу закон про 13-процентне мито на

Сьогодні вступає в силу закон про додаткове 13-процентне мито на товари, що імпортуються до України. У свою чергу, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що ініціює відміну цього мита.

Як повідомляє «Deutsche Welle», Ю.Тимошенко пояснює необхідність відміни мита тим, що вона знижує зайнятість українських автоперевізників і протіворечит вимогам Усесвітньої торгової організації (ВТО). Закон про додаткове ввізне мито парламент прийняв в листопаді минулого року, за ініціативою Президента України і уряду. Він розглядався як протидія валютній паніці і скороченню прибутку експортерів. «Це помилка. Будь-які тарифи на імпорт тільки зменшують можливість купівлі товарів в середині країни. Такі мита призводять до зниження ВВП», — вважає президент Центру ринкових реформ Володимир Ланової.

Експерт вважає, що 13-процентне мито невигідне, перш за все, європейським виробникам побутової техніки і автомобілів, які складають левову частку українського імпорту. Розділ Всеукраїнської асоціації автоімпортерів Олег Назаренко спрогнозував, що нове мито заблокує ввезення імпортних авто на полгода. Він чекає, що Єврокомісія незабаром опротестує закон. Заступник Міністра економіки Валерій Пятніцкий назвав нове мито «програшем» і повідомив, що країни-члени ВТО розглянуть впровадження Україною мита в травні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: