Новини / Економіка / Закупівельні ціни на молоко продовжили зростання
29 січня 2017, 15:49
Розмір шрифта: А А А

Закупівельні ціни на молоко продовжили зростання

Закупівельні ціни на молоко продовжили зростання, закупівельні ціни, молоко, Асоціація виробників молока
Закупівельні ціни на молоко продовжили зростання

В Україні на цьому тижні закупівельні ціни на молоко продовжували зростати, — повідомив аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

За даними об'єднання, найбільше в ціні додало сировину першого класу. Ціни на полицях магазинів також зросли від 90 копійок до гривні і більше.

Станом на 27 січня середня ціна на молоко 2,5% жирності в пляшці не змінилася в ціні, в порівнянні з попереднім тижнем і коштувала 23,83 грн. Значне зростання спостерігалося по маслу (82% жирності) і сиру. Масло за тиждень подорожчало на 92 копійки — до 167,46 грн/кг, а сир — на 2,78 грн — до 158,51 грн/кг.

Крім того, активно продовжує дорожчати йогурт — плюс 1,12 грн на цьому тижні — 49,03 грн/кг.

В асоціації пояснюють, що чинники формування цін на молочні продукти залишаються традиційними. Насамперед це — зростання вартості сировини з причини все ще низького пропозиції на нього на ринку, попит з боку виробників масла і сирного продукту (які працюють в основному на експорт за досить вигідним у даний час цінами) і зростання собівартості за девальвації.

Як відзначають аналітики, за підсумками останнього моніторингу від 24 січня середня, закупівельна ціна на молоко екстра сорту зросла ще на 2 копійки і становить 9,43 грн/кг. найвищу ціну за таке молоко пропонують на Сумщині — 10,10 грн/кг, а найнижча — на Волині — 8,40 грн/кг.

Ціна на молоко вищого сорту також додала в ціні дві копійки і підвищилася до 8,85 грн/кг. Максимальну середню ціну за нього платили в Полтавській області — 9,73 грн/кг, а найнижчу — у Луганській — 8 грн/кг. При цьому найбільший стрибок на цьому тижні продемонструвала ціна на молоко першого сорту — +7 копійок — 8,62 грн/кг. На Київщині за його платили найвищу ціну — 9,50 грн/кг, а найнижча — у Львівській — 7,20 грн/кг.

«Як ми вже зазначили, значний вплив на формування ціни на молоко має девальвація гривні, яка впливає на подорожчання складових собівартості. Хоча і за останній тиждень курс долара НБУ по відношенню до гривні опустився на 46 копійок і склав 27,21 грн/долар. І все ж, як показує практика, ціни «не відкочуються» назад», — пояснюють в асоціації і додають, що одночасно ціни на дизпаливо за тиждень виросли в середньому на 16 копійок — до 21,65 грн.

За прогнозами аналітиків асоціації, на наступному тижні очікується зростання цін на молоко в закупівлі в межах 2-5 копійок, а на полицях в роздробі все ще буде дорожчати масло, йогурти.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Молдова ввела мито на українську молочку

28 квітня 2017, 12:49

Українське молоко замінять імпортним

28 березня 2017, 09:33

Останні новини за сьогодні: