Новини / Економіка / Уряд назвав залякуванням інформацію про подорожчання хліба, бензину та авто
4 січня 2012, 17:30
Розмір шрифта: А А А

Уряд назвав залякуванням інформацію про подорожчання хліба, бензину та авто

Уряд назвав залякуванням інформацію про подорожчання хліба, бензину та авто, залякування, подорожчання, хліб, засоби масової інформації
Уряд назвав залякуванням інформацію про подорожчання хліба, бензину та авто

Залякування ЗМІ про подорожчання хліба — безпідставні, йдеться в повідомленні Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

«Нещодавно у ЗМІ з‘явилося повідомлення про те, що» українців в Новому році чекає підвищення цін на автомобілі, бензин, хліб «. І якщо заяви про дорожчання авто можуть бути» підказані «продавцями машин, адже саме їм вигідно, щоб люди кинулися купувати» поки дешеві машини «, то ціни на хліб хвилюють в першу чергу небагатих громадян», — йдеться в повідомленні.

Втім, зазначають чиновники, ніяких підстав для подорожчання хліба немає. Очікуваному слабкому через несприятливі погодні умови урожаю 2012 допоможе щедрий урожай 2011-го, частку зерна якого буде збільшено в перехідних запасах.

«Завдяки тому, що Уряд завчасно вирішує це питання, споживачі цього просто не відчують, адже хліба в державних засіках буде достатньо навіть якщо найбільш песимістичні прогнози на врожай 2012-го виправдаються, тому й підстав для подорожчання короваїв не виникне», — відзначають в КМУ .

Крім того, за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, в поточному маркетинговому році обсяги виробництва зернових культур оцінюються на рівні 56,4 млн. тонн, з них пшениці — 22,4 млн тонн, з якої 13,5 млн тонн — продовольча.

Як очікують в КМУ, пропозиція зерна на внутрішньому ринку перевищить 62 млн. тонн при потребі внутрішнього споживання зерна в 26,7 млн. тонн.

«Навіть при такому врожаї в 2012 році запаси пшениці будуть достатніми для забезпечення внутрішніх потреб. При цьому ще очікується і формування надлишків такого зерна, яке буде поставлено на експорт», — констатується в повідомленні.

Також в уряді повідомили, що відносно прогнозованого ЗМІ подорожчання імпортних автомобілів навпаки — рішень, які б впливали на ринок машин, на розгляді Кабміну поки немає.

«Підставою для підвищення цін на бензин в ЗМІ називають передусім спекулятивні прагнення нафтотрейдерів. Заперечувати такі бажання, звичайно, не можна. Однак ніяких об’єктивних причин для подорожчання бензину немає. А будь-яким спекулятивним змов монополістів буде дано жорстку відсіч», — заявили чиновники.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Відкрилася вакансія мандрівника по світу з зарплатою 2500 євро

29 травня 2017, 18:40

У метро Києва після подорожчання змінять колір жетонів

24 травня 2017, 18:11

Останні новини за сьогодні: