Новини / Економіка / Україна поставить Грузії зерно в обмін на вино
11 лютого 2009, 08:42
Розмір шрифта: А А А

Україна поставить Грузії зерно в обмін на вино

Україна поставить Грузії зерно в обмін на вино, зерно, вино, Грузія, Міністерство аграрної політики, імпортер, експорт, урожай
Україна поставить Грузії зерно в обмін на вино

Грузія підтвердила статус один із стабільних споживачів українського зерна.

Як повідомив Міністр сільського господарства Грузії Бакур Квезерелі в ході зустрічі із замміністра агрополітики України Ярославом Гадзало, в поточному сезоні Грузія зацікавлена в збільшенні постачань українського зерна в країну.

Зустріч пройшла в українському Міністерстві аграрної політики і була ініційована грузинською стороною. В ході переговорів також обговорювалася можливість збільшення постачань на український ринок фруктів і вина з Грузії, а українська сторона запропонувала Грузії розглянути варіанти розвитку співпраці у галузі тваринництва, науково-технічній сфері і виставковий-ярмаркових заходах. Про це пишуть «Економічні вісті».

Нагадаємо, що минулого року (приблизно в тих же числах) пройшли аналогічні переговори між двома профільними відомствами — і по їх підсумках була досягнута домовленість про експорт 400 тис. т пшениці з України до Грузії (за ціною $396 за 1 т — що на той період відповідало ринковому рівню цін). У нинішньому році конкретні об‘єми і вартість партій не оповістилися. «Ми щорічно імпортуємо зерно, зокрема з України», — говорить Теа Тодуа, представник посольства Грузії в Україні. Відзначимо, що якщо раніше постачання, не дивлячись на міжурядові переговори, здійснювали приватні компанії-трейдери, то цього року від імені держави може виступати госагент — в кінці минулого року уряд розширив перелік повноважень Аграрного фонду, надавши йому право на міжнародну торгівлю. Такий гарантований контракт дозволив би АФ отримати позитивну історію і зміцнити репутацію для подальшої роботи на міжнародних ринках — нагадаємо, що учасники ринку виражали сомненіе в здатності держструктури вести самостійно експортну діяльність.

Грузія — традиційний імпортер пшениці, оскільки вирощує тільки 20% від внутрішньої потреби. Щорічне споживання продпшеніци в Грузії — 750-800 тис. т. У 2008 р. урожай пшениці в Грузії склав 130 тис. т — це відповідає рівню 2007 р. Основний імпорт, що перекриває дефіцит, йде з Росії, Казахстану, України, Туреччини.

Цього року Україна зацікавлена в постачаннях не менше імпортерів, враховуючи високу пропозицію зерна на ринку і крупні ринки, що закрилися для експорту, — ЄС і Єгипту. Як раніше заявляв президент Української зернової асоціації Володимир Кліменко, в нинішньому періоді уряду слід з свого боку активізувати пошуки ринків збуту — зокрема, довести до кінця переговори по постачаннях зерна по програмах ООН під загрозою затоварювання внутрішнього ринку і грандіозних перехідних залишків на кінець маркетингового року, які паралізують ринок.

Експерти ринку прогнозують, що в поточному маркетинговому році експорт зерна може досягти 26 млн. т. У 2008 р. Україна зібрала рекордний в новітній історії урожай в 53,3 млн. т. Україна з початку 2008/2009 маркетингового року (липень 2008-го — червень 2009 р.) експортувала близько 15 млн. т зернових культур. За підсумками цього маркетингового року Україна зможе зайняти четвертоє-пятоє місце в світі по об’ємах експорту зерна.

Інф. liga.net

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

З України масово вивозять цукор за кордон

29 травня 2017, 14:31

Гройсман поставив «нове» завдання у перебудові економіки

27 травня 2017, 17:46

Під українські держбанки хочуть створити спеціальну компанію

25 травня 2017, 08:36

Останні новини за сьогодні: