Новини / Економіка / Як зміниться життя українців в найближчі роки
18 квітня 2017, 09:31
Розмір шрифта: А А А

Як зміниться життя українців в найближчі роки

Як зміниться життя українців в найближчі роки, зростання ВВП, реформи, охорона здоров’я, освіта
Як зміниться життя українців в найближчі роки

Уряд розраховує на зростання ВВП на рівні 4% і планує провести ряд реформ

Як зміниться життя українців в найближчі роки
В Україні в найближчі кілька років, згідно з урядовою стратегією розвитку до 2020 року, планують провести земельну, пенсійну, медичну реформи. Крім того, за рахунок дерегуляції, підтримки експорту та інвестицій Кабмін розраховує досягти зростання економіки на рівні 4-5% на рік. Сайт «Сегодня» з‘ясував, як зміниться життя українців згідно зі стратегією уряду.

Охорона здоров’я: медицина офіційно стане платною

На даний момент лікарні отримують фінансування на ліжко-місця. Чим більша лікарня – тим більше коштів вона отримує з бюджету. Вже найближчим часом Міністерство охорони здоров‘я планує перебудувати систему за принципом «гроші прийдуть за пацієнтом».

Кожен українець зможе вибрати будь-якого вподобаного терапевта і укласти з ним договір. Держава буде платити лікареві за одного пацієнта 210 гривень в рік. Кожен медик зможе узяти на себе не більше двох тисяч пацієнтів та заробляти для своєї лікарні до 420 тисяч гривень в рік. Частина цієї суми піде на зарплату лікаря, решта лікарня витратить на обслуговування.

«Кошти за кожного пацієнта будуть перераховувати медустанові, в якій працює лікар, а вже керівництво саме призначить йому зарплату», — пояснює заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.Деякі медичні послуги залишаться безкоштовними, а за інші українцям доведеться платити в касу лікарні. Зараз список гарантованих безкоштовних послуг все ще обговорюється. До нього увійдуть медогляд, деякі аналізи (загальні аналізи крові, сечі, калу, аналіз на холестерин тощо). Крім того, не потрібно платити за флюрографії і ЕКГ.

Екстрена медична допомога залишиться безкоштовною, а за спеціалізовану доведеться платити за тарифами. Ціни встановлять одні для всієї країни. Частина цієї суми компенсує держава, а решту українцям доведеться віддати зі своєї кишені. При цьому залишаться пільгові категорії населення, які зможуть безкоштовно користуватися спеціалізованою медичною допомогою.

Крім того, в рамках медичної реформи з‘являться госпітальні округи. У кожному буде знаходиться як мінімум одна багатопрофільна лікарня.

Освіта: 12-річна школа

Українцям, які підуть до школи в наступному році, доведеться отримувати загальну освіту 12 років. Перші чотири класи – молодша школа, з четвертого по дев’ятий – базова, і 10-12 клас – старша школа на базі профільного ліцею.

«Ми пропонуємо перейти від школи, де дітей годують в основному теоретичними знаннями, до школи компетентностей 21 століття. Ці компетентності включають не тільки знання, а й уміння їх застосовувати на практиці», — розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.
В результаті випускники школи разом із загальним освітою отримають професію. Школярі будуть вчитися за новою програмою. Через кілька місяців Міністерство освіти розробить Державний стандарт для молодшої школи. Передбачається, що дітям будуть давати більше часу на домашні завдання, оцінки будуть ставити не цифрами, а фігурними відмітками. Крім того, вчителі в рамках цього стандарту за бажанням зможуть самі розробляти навчальну програму.

До 2022 року міністерство розробить стандарти для базової школи. З‘явиться більше предметів на вибір, а по закінченню дев’яти класів доведеться здавати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

Земельна реформа: ділянку можна буде продати

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення до кінця 2017 року. Ще в минулому році керівник місії МВФ Рон ван Руден зазначив, що існуючий мораторій на продаж земель унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора і використання землі в якості застави для отримання кредитів.

У стратегії уряду до 2020 року також передбачено проведення земельної реформи. «Ми повинні зробити з вами якісну земельну реформу в інтересах українських громадян нашої держави. Ми повинні з вами стимулювати розвиток агропромислового комплексу через різні програми підтримки», – сказав прем‘єр-міністр Володимир Гройсман.

Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий впевнений, що власники земельних паїв мають самі визначитися, що робити зі своєю власністю. Якщо мораторій знімуть, українці зможуть продавати свої земельні паї.

Пенсійна реформа

Після проведення пенсійної реформи частину своєї зарплати українці будуть відкладати на персональний рахунок. Зібрані кошти можна витратити після 60 років. В результаті ті українці, яким зараз не більше 37 років, будуть на пенсії отримувати накопичені кошти та виплати із солідарної системи.

В рамках пенсійної реформи перетворять також і солідарну систему (з неї виплачуються гроші всім сучасним пенсіонерам). Єдиний соціальний внесок доведеться платити всім, деяким пенсіонерам заборонять працювати, а страховий стаж можна буде купити.

За словами міністра соцполітики Андрія Реви, пенсіонерам з високими пенсіями можуть заборонити працювати (тоді доведеться вибирати: або зарплата або пенсія). Згідно із законом, в 2021-му на пенсію зможуть претендувати українці із загальним стажем не менше 30 років, таких в країні лише 8%. Страховий стаж буде знижено до 15 років з першого січня 2018 року, анонсували в міністерстві. При цьому з’явиться можливість купити собі 15 років страхового стажу. По 704 гривні за кожен місяць. За 10 років доведеться заплатити 84 480 гривень, а за 15 років – 126 720 гривень.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: