Новини / Освіта / Одеські вчені створили Інтернет майбутнього
4 жовтня 2010, 17:04
Розмір шрифта: А А А

Одеські вчені створили Інтернет майбутнього

Одеські вчені створили Інтернет майбутнього, Одеська академія, інтернет, майбутнє, мережа, провайдер
Одеські вчені створили Інтернет майбутнього

Вчені Одеської академії зв‘язку імені О.Попова (ОНАЗ) заявили, що здійснили прорив у сфері телекомунікацій – їхні ідеї мають всі шанси через кілька десятиліть лягти в основу інтернету майбутнього.

Технологія одержала назву UA-ITT (Українська Інтегрована Технологія Телекомунікацій). Один з авторів розробки доцент Віктор Тихонов розповів, що йдеться про зовсім новий принцип побудови Всесвітньої мережі.

З 1980-х років вона функціонує, використовуючи протокол TCP-IP, що стандартизує обмін інформацією між різними комп’ютерами (а сукупність пов‘язаних між собою комп’ютерів — це і є інтернет).

Дані, які треба передати, дробляться на так звані пакети, що мають стандартну величину. Зі слів Тихонова, це не дає змоги мережі працювати в по-справжньому реальному часі.

«Навіть при перегляді онлайн-відеотрансляції однаково потрібен буфер, куди завантажується фрагмент відео, яке потім ви будете дивитися, поки йде завантаження наступного. Тобто, все одно є затримка», — сказав вчений.

«Ми ж пропонуємо замість пакетів передавати сегменти з розміром, що варіюється, — під кожне конкретне завдання. Скажімо, для телефонного зв‘язку сегменти будуть маленькі, для передачі цілих файлів — більші», — повідомив Тихонов.

Варіювати передбачається й пропускну здатність мережі, причому автоматично й незалежно від провайдера.

«Така система буде дешевою й — головне — швидкою, працювати дійсно в реальному часі». — упевнений винахідник.

З його слів, аналогів цій розробці немає: «Наші колеги — наприклад, Група з вирішення завдань проектування інтернету, IETF, займаються тільки поліпшенням TCP-IP, ми ж пропонуємо інший підхід».

Крім інтернету майбутнього, зв’язківці розробили й унікальну систему захисту підростаючого покоління від шкідливих сайтів, насамперед порнографічних: у навчальному закладі встановлюється проксі-сервер, що фільтрує інформацію за допомогою бази даних заборонених ресурсів. Наприкінці дня із цього сервера в ОНАЗ надходять дані про сайти, які відвідували школярі або студенти. Експерти академії аналізують найпопулярніші на предмет наявності недозволеного контенту й обновляють базу, що повертається назад до користувача.

«А що забороняти, вирішує сама школа: порнографію, відео, онлайн-ігри тощо», — сказав автор ідеї, проректор академії зв'язку з наукової роботи Вадим Каптур.

З його слів, до сервісу підключилися вже кілька десятків шкіл і ВНЗ країни.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

В Україні хочуть закрити ще 20 сайтів – Мінінформполітики

26 травня 2017, 19:41

Останні новини за сьогодні: