Новини / Освіта / Нові російські підручники з історії перекручують факти на користь Кремля — ЗМІ
21 листопада 2013, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Нові російські підручники з історії перекручують факти на користь Кремля — ЗМІ

Нові російські підручники з історії перекручують факти на користь Кремля - ЗМІ, підручник з історії, перекручування фактів, Володимир Путін, Володимир Рижков
Нові російські підручники з історії перекручують факти на користь Кремля — ЗМІ

Детальний аналіз нових російських навчальних посібників з історії показав, що історичні факти в них спотворені, щоб обілити російську владу.
“Він (підручник – ред.) занадто політизований і сильно спотворює факти. Його можна порівняти з посібниками, які були скомпільовані таким чином, щоб захищати інтереси царя, радянських лідерів. А даний підручник відстоює інтереси Путіна і його оточення”, – сказав історик Володимир Рижков.
Зокрема він зазначає, що в нових посібниках відсутні згадки про політичні протести проти Путіна, теракт в Беслані, загибель атомного підводного човна “Курськ”, пакті Сталіна з нацистською Німеччиною перед Другою світовою війною.
Однак найбільше обурення викликає, що загибель мільйонів людей від голоду, війн і репресій пояснюється як необхідна плата за “Сталінський соціалізм”, жорстоке правління Івана Грозного характеризується як “період реформ”, а про надвисокі людські втрати часу “модернізації” Петра Першого взагалі немає жодної інформації.
У свою чергу, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков відкидає всі звинувачення в тому, що підручник має на меті обілити репутацію чинного російського президента і за допомогою минулого виправдати його авторитарне правління.
“Ніхто не може переписати історію. Навпаки, ми постійно виступаємо проти спроб сфальсифікувати її”, – зазначив Д. Пєсков.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В уряді хочуть посилити вимоги до інтернет-магазинів

4 травня 2017, 17:25

Україна та Китай відновлюють Шовковий шлях

3 травня 2017, 09:49

Останні новини за сьогодні: