Новини / Освіта / Альтернативні способи вивчення англійської мови
25 січня 2016, 10:43
Розмір шрифта: А А А

Альтернативні способи вивчення англійської мови

Альтернативні способи вивчення англійської мови, вивчення англійської мови, туризм, онлайн-курси, фільми
Альтернативні способи вивчення англійської мови

2016-й рік був оголошений Президентом роком англійської мови. Тому саме час задуматися над тим, як і де її вивчати.
Найчастіше ми отримуємо «базу» на шкільних заняттях, однак, її недостатньо для повноцінного оволодіння мовою. Для «прокачки» свого рівня багато хто вибирає мовні курси — вельми затратні і прив‘язані до часу і місця. Проте варто пам’ятати про те, що XXI століття дає нові можливості для вивчення іноземної мови.
Туризм
У середині 2000-х особливу популярність отримали спеціальні мовні тури закордон, що суміщають і туризм, і, власне, вивчення мови. Найбільш поширеними напрямками стали Великобританія, яка пропонує класичну систему вивчення англійської в спеціальних школах і таборах, і Мальта, що надає можливість поєднати корисне з приємним — підтягнути мову і відпочити на курорті.
Чому саме Мальта входить в топ лідерів з вивчення англійської — нерідко викликає подив. Насправді, так склалося історично: 164 року Мальта була колонією Великобританії, і за цей час прижилися не тільки деякі британські звичаї, але й англійська мова як друга державна. Мальта пропонує підтягнути загальну англійську, бізнес-англійську, підготуватися до іспитів TOEFL / IELTS в спеціалізованих школах. Мінімальна тривалість навчання — 2 тижні.
Великобританія багата на безліч мовних програм. Для молодшого віку найбільш актуальні спеціальні школи і табори, більш самостійні учні віком старше 16 найчастіше займаються на курсах, а проживають в британських сім‘ях. Останній варіант хороший тим, що учень практикує мову не тільки на заняттях з викладачем, а і вдома під час спілкування з сім’єю. Основні центри таких програм — Лондон, Брайтон, Істборн, Кембридж і Оксфорд. Найбільш популярними курсами вважаються «стандартний», «інтенсивний», «спеціалізований» і «бізнес-англійська». Середня тривалість програм — 3 тижні.
Вивчати англійську за допомогою спілкування з носієм мови не виходячи з дому — цілком реально. Далеко ходити не треба — варто зайти на Facebook або будь-який сайт знайомств, наприклад, Badoo, і почати спілкування з відповідним користувачем. Звичайно, така комунікація носить більш побутовий характер, ніж освітній. Якщо ж ви зацікавлені не в нових знайомствах, а в спілкуванні з метою вивчення іноземної мови, корисними виявляться наступні ресурси:
Livemocha — ресурс, що допомагає вивчати англійську за допомогою спеціальних завдань, які перевіряє носій мови. У подяку користувач навчає партнера своєї рідної мови, перевіряючи правильність виконаних ним вправ. Вибираючи партнера, варто звернути увагу на рейтинги користувачів. Сайт працює безкоштовно для всіх зареєстрованих користувачів; також користувач заробляє спеціальні жетони, витратити які може на індивідуальне заняття з обраним партнером-носієм мови. За щомісячну передплату $ 9,99 відкривається доступ до різних навчальних матеріалів.
InterPals — велике міжнародне онлайн-ком‘юніті бажаючих вивчати іноземну мову за допомогою спілкування. На перший погляд ресурс може здатися банальним сайтом знайомств. Дійсно, реєструючись на InterPals, користувач у своїх цілях може поставити галочку навпроти «romance / flirting», однак, вибравши варіант «language exchange», в серйозності його намірів вивчити мову ніхто не буде сумніватися. На сайті зареєстровано неймовірно велика кількість представників з 160 країн світу, найбільш масовим вважається саме англоговорящая співтовариство чисельністю більше мільйона користувачів. Серед українців сервіс теж встиг прижитися, що підтверджує число зареєстрованих користувачів — близько 40 000.
 Lang-8 стане в нагоді кожному, хто турбується за свою «письмову» англійську. Сервіс пропонує «здати» написаний англійською текст на перевірку носію мови, який, у свою чергу, внесе в нього необхідні правки. Особливо сайт корисний тим, хто складає резюме та супровідний лист для іноземного роботодавця. Таким чином можна заощадити на послугах професійних перекладачів і отримати грамотний текст, вичитаний «нейтівом».
Англійська по Skype
Сьогодні багато бізнес-процесів, переговорів і співбесід переміщаються в Skype. Деякі замінюють програмою і звичайні розмови по стаціонарному або мобільному телефону. Крім цього, Skype активно використовується в освітніх цілях, наприклад, при дистанційному навчанні або навчанні на заочній формі. Вивчення англійської по Skype — поширений спосіб, який відрізняється своєю зручністю і практичністю: по-перше, учень не витрачає час і гроші на дорогу до репетитора, по-друге, займається за індивідуальною програмою, по-третє — ціна за такі заняття значно нижче, ніж на курсах. Знайти викладача для таких занять можна і в соціальних мережах, і на спеціальних платформах, що підбирають репетиторів для онлайн-занять. Приклад останньої — український освітній стартап Preply, що функціонує в Україні, країнах СНД, Польщі та Німеччині. Сервіс залучив близько 20000 репетиторів-носіїв мови з усього світу, починаючи зі Штатів і закінчуючи Філіппінами. Ціна за урок залежить від того, звідки репетитор, який його стаж і користувальницький рейтинг на платформі. Тому заняття може коштувати від $ 2 до $ 20 за годину.
Фільми
Перегляд фільмів англійською — один з найефективніших способів підтягнути мову. Особливо дієвим метод вважається для вивчення лексики і розмовних звротів. До того ж субтитри допомагають простіше сприймати лексику і вимову на слух і запам’ятовувати незнайомі слова. Цікаво, що найбільш підходящими для вивчення мови серіалами вважаються «Доктор Хаус» і «Остання людина на Землі». Тим, хто бажає пізнати справжню письмову англійську, варто подивитися кінофільм «Будинок біля озера», любителям афоризмів до душі доведеться «Кримінальне чтиво». Знайти ці та інші фільми можна на сайтах Hamamata і Ororo.tv. Вивчити граматику за допомогою фільмів пропонує ресурс Movie Segments to Assess Grammar Goals, а знайти завдання до будь-якого рівня англійської можна на сайті Film English. В основному подібні ресурси працюють на безкоштовній основі, однак, деякі з них дають обмежену кількість контенту на добу.
Як бачимо, існує чимало способів для вивчення англійської мови: більшість з них припускають взаємодію з викладачем-носієм мови, за деякими методам можна якщо не освоїти, то хоча б потренувати іноземну самостійно. Головне — це мотивація учня і регулярні заняття.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Michaelvef (анонімно) 6 лютого 2017, 15:42 ссылка
    Я уже посмотрел этот фильм на нормальном сайте, просто супер, не зря его так долго ждал!
    Кто ещё не видел, смотрим здесь, ребята - HD17.RU
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Опитування показало, чи хочуть іноземці їхати в Україну після Євробачення

28 травня 2017, 13:25

Поїхати в ЄС недорого: як економити на квитках, їжі та ночівлі

25 травня 2017, 13:38

В ЄС назвали мінімальну суму для безвізових поїздок

18 травня 2017, 08:22

Останні новини за сьогодні: