Новини / Освіта / Як змінюється портрет трудового мігранта: хто з українців покидає країну в пошуках роботи
5 березня, 08:27
Розмір шрифта: А А А

Як змінюється портрет трудового мігранта: хто з українців покидає країну в пошуках роботи

Як змінюється портрет трудового мігранта: хто з українців покидає країну в пошуках роботи, безробіття, хороша робота, Мігранти, іноземці
Як змінюється портрет трудового мігранта: хто з українців покидає країну в пошуках роботи

Тільки в минулому році в Польщі народилося близько 3 тисяч громадян України — майже на тисячу більше, ніж роком раніше. Це зайвий раз свідчить про те, що український трудовий мігрант молодшає. Про це розповіли автори дослідження «Українці в пошуках ідеального роботодавця».

Тим часом, населення України продовжує знижуватися. За даними Держстату, станом на 1 січня 2020 року населення України скоротилося майже на 230 тисяч і налічує 41 902 400 осіб. У 2018 році на українців налічувалося 42 198 483 особи. Статистика Дмитра Дубілета, міністра Кабінету міністрів, і зовсім свідчить, що на кінець 2019 року українців приблизно 37 мільйонів.

Експерт сайту з пошуку роботи rabota.ua Тетяна Пашкіна каже, що зменшення населення країни пов‘язано з низькою народжуваністю (на 100 померлих — 57 немовлят), а також міграцією співвітчизників в інші країни, де вони часто створюють сім’ї за межами України і більше сюди не повертаються .

За даними аналітиків rabota.ua, відтік фахівців і робочої сили в країни Європейського Союзу в першу чергу відбувається через низькі заробітних плат в Україні, відсутності відповідного місця роботи за фахом з гідною зарплатою. У процесі пошуку роботи близько 90% українців вважають, що зіткнулися з труднощами, а 52% українців вважають, що знайти хорошу роботу в Україні стає все складніше.

Є й інша проблема — безробіття. За даними rabota.ua, рівень безробіття в Україні за станом на 2019 рік досяг 8,5%. При цьому в країнах Європейського Союзу (Румунія, Угорщина, Польща, Німеччина, Чехія, Словаччина) — 7,4%.

Проблеми з пошуком відповідного місця роботи в Україні змушують молодих фахівців виїхати в інші країни, тим більше, що з безвізовим режимом здійснити це стало набагато простіше. Першими, хто приймає рішення їхати, — молодь, так як вони мобільніші. Плюс, як підкреслили аналітики, часто випускники ВНЗ не можуть знайти роботу з гідною оплатою праці через відсутність досвіду. Тому претендент на посаду в результаті може прийняти рішення покинути країну в пошуках роботи за фахом з високою оплатою. Так як не всі українські роботодавці готові платити ринкові зарплати людям без досвіду.

«Портрет мігрантів змінився. Посольство України в Польщі в минулому році відзвітувало про те, що видано близько 3 тисяч свідоцтв про народження громадян України на території Польщі. У 2018 році видано 1 961 свідоцтво. За кордон виїжджають молоді фахівці, щоб знайти хорошу роботу, потім створюють там сім‘ю», — коментує Пашкіна.

Аналітика Selectivv DMP показує, що зараз близько 1,25 млн українських громадян працюють в Польщі. З них 38% у віці 21-30 років, а 29% — у віці 31-40 років. Близько 36% — це чоловіки. Кількість мігрантів, яким до 30 років, вже переважає.

При цьому країни Євросоюзу продовжують пом’якшувати свою політику з працевлаштування іноземців. За даними посольства Німеччини в Україні, вже відбулася зміна законодавчої бази в Німеччині, яка налаштована на набір фахівців в сферах, що користуються попитом, а саме: лікарі, IT, інженери, вчені, математики. У Чехії держава теж збільшує квоти на працевлаштування іноземців.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: