Новини / Освіта / Фахівці пропонують скасувати заочну юридичну освіту
9 серпня 2016, 17:44
Розмір шрифта: А А А

Фахівці пропонують скасувати заочну юридичну освіту

Фахівці пропонують скасувати заочну юридичну освіту, юристи, заочна форма навчання, Міносвіти
Фахівці пропонують скасувати заочну юридичну освіту

Заочна форма підготовки юристів в Україні може зникнути. Таку норму передбачає робочий варіант Концепції вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника, яка була обговорена під час засідання спеціально створеної групи при Міносвіти.

«Давайте чесно скажемо – у нас катастрофічно знизився рівень вимог до студентів, особливо до заочників. І це не тільки проблема юридичної освіти. Той рівень вимог та контролю, який є на заочній формі, не дає нам можливості говорити про перспективу отримання якісної юридичної освіти в такому форматі», — зазначила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Також, під час засідання, було обговорено ще одну революційну пропозицію – обмеження кількості контрактних місць у ВНЗ.

У МОН зазначають, що експерти пропонують встановити максимальний поріг – щоб гранична чисельність контрактників не перевищувала обсяг місць держзамовлення.

Таким чином, спочатку формуватиметься держзамовлення – його обсяг ставатиме орієнтиром для визначення кількості контрактників.

За словами фахівців, зараз університети використовують попит на юридичні спеціальності для заробітку, приймаючи абітурієнтів з вкрай низькими балами ЗНО. Подібне ставлення дискредитує професію і може призводити до зменшення якості освіти, тому потреба у механізмі, який би допоміг вирішити ці проблеми, виник вже давно.

У Міністерстві освіти також повідомили, що це не остаточний перелік змін, оскільки робота над концепцією ще триває.

В робочу групу, що працює над Концепцією вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника, входять представники Міністерства освіти і науки, Міністерства юстиції України, Вищої ради юстиції, Асоціації правників України, проекту USAID «Справедливе правосуддя», Координатора проектів ОБСЄ в України та юридичних факультетів українських вишів.

В основу кваліфікаційного іспиту для правників планується покласти пілотний проект вступу на магістратуру за спеціальністю «Право», що відбувався цього року, і був проведений за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У вузах запровадять електронну систему фінансової звітності

1 травня 2017, 11:53

В інтернати перестануть приймати дітей, які мають батьків

16 квітня 2017, 14:58

Останні новини за сьогодні: