Новини / Освіта / Українських старшокласників розподілять «за профілем», скоротивши базові предмети
28 серпня 2013, 14:50
Розмір шрифта: А А А

Українських старшокласників розподілять «за профілем», скоротивши базові предмети

Українських старшокласників розподілять "за профілем", скоротивши базові предмети, шкільна освіта, Міністерство освіти, профільна освіта
Українських старшокласників розподілять «за профілем», скоротивши базові предмети

Міністерство освіти і науки затвердило проект концепції профільного навчання у школі.

Документ було розроблено Національною академією педагогічних наук (НАПН), а 27 серпня схвалено колегією Міносвіти.

Згідно з документом, буде чотири типи спеціалізації для 10-11-х класів у школах — природничі науки, математика, українська філологія та іноземні мови.

Старшокласники зможуть обрати будь-який із цих напрямків і зайнятися поглибленим вивченням профільних дисциплін. При цьому число базових предметів скоротиться з 15 до 6.

«Міністерство буде вводити концепцію в дію наказами та нормативними актами. А школи почнуть підключатися (до її реалізації) по мірі готовності з наступного навчального року (2014-2015 — прим. ред.)», — розповів виданню «КоммерсантЪ-Україна» один з авторів документа, віце-президент НАПН Володимир Луговий.

Експерти побоюються, що прийняття концепції у запропонованому вигляді погіршить якість освіти.

«В Україні вивчення базових предметів є безперервним з 1-го по 11-й клас. Якщо ми залишимо 6 предметів із 15 обов‘язкових, то навчання деяких дисциплін перерветься — наприклад, школяр недовчить фізику чи історію. А як бути, якщо після школи дитина передумає і вирішить змінити профіль?» — пояснив свою точку зору голова Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

Розкритикувала концепцію і голова комітету Верховної ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич («Батьківщина»).

На її думку, профільне навчання може бути ефективним, якщо воно буде тривати протягом трьох-чотирьох років, а не двох, як це запропоновано в документі.

«Концепція в такому вигляді шкідлива, її втілення погіршить якість освіти у старшій школі і може призвести до скорочення вчителів. У цьому випадку батьки будуть змушені самостійно сплачувати за навчання дітей з профільних предметів», — вважає лілія Гриневич.

Згідно з концепцією, учням треба обрати профіль подальшого навчання при переході у 10-й клас. Для цього буде введено чотири спеціалізації: природознавство, математика, українська філологія та іноземні мови.

Незалежно від обраного профілю, усі школярі будуть вивчати шість базових предметів — українську мову та літературу, іноземну мову, історію України та всесвітню історію, математику, природознавство, фізичну культуру. На їхнє вивчення відводиться по три години на тиждень.

Інші дисципліни будуть вивчатися поглиблено — по 5-10 годин на тиждень. Наприклад, природничий профіль передбачає поглиблене вивчення астрономії, біології, географії, екології, фізики та хімії; математичний — алгебри і геометрії; української філології — української мови і літератури, а іноземної філології — іноземних мов.

Доповнити вивчення профільних предметів школярам запропонують ще й курсами — з астрофізики або прикладної механіки. А такі предмети, як основи здоров’я, мистецтво або фінансова грамотність запропонують вивчати факультативно.

Автори концепції радять педагогам готувати дітей до профільного навчання ще з 8-го класу — тестувати здібності учнів, працювати з батьками.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Під українські держбанки хочуть створити спеціальну компанію

25 травня 2017, 08:36

У Міносвіти розповіли, коли введуть 12-річну освіту в школах

20 травня 2017, 15:42

В Україні не вистачає «доступних» ліків

16 травня 2017, 19:41

Останні новини за сьогодні: