Новини / Освіта / В Україні батьки судяться через закриття шкіл
23 серпня 2009, 00:15
Розмір шрифта: А А А

В Україні батьки судяться через закриття шкіл

В Україні батьки судяться через закриття шкіл, учні, школа, батьки, суд
В Україні батьки судяться через закриття шкіл

1 вересня перший дзвінок не пролунає в декількох сотнях шкіл. За даними Держкомстату, в Україні залишилося 21 тисяча загальноосвітніх установ, а тоді як в 2008/2009 році їх було на 200 більше. В більшості випадків офіційна причина закриття — скорочення кількості учнів і брак фінансування. Мовляв, з кожним роком школярів в країні стає менше, особливо цей показник високий в сільській місцевості.

Примітний і той факт, що не дивлячись на те, що до початку навчального року залишилися лічені дні, в Міносвіти не знають точно, скільки шкіл не відкриються в День знань. «Ми не можемо сьогодні сказати точно, скільки шкіл буде закрито, — говорить начальник відділу прогнозування середньої освіти МОН Володимир Скиба, — Можливості їх закриття вивчаються. Цифри ми отримаємо, коли вони не відкриються».

Самі батьки стурбовані. «Якщо школу таки закриють, то моєму синові доведеться щодня долати 8 кілометрів, щоб добратися в нову. У мене складається враження, що наші чиновники просто не зацікавлені в тому, щоб зберегти школу, адже для них — це ласий шматочок землі. Всього у нас 180 учнів, для селища — це не так вже і мало», — говорить Марина Олексіївна з селища Сєвєрний (Донецька область).

Батьківський комітет віддавати школу без бою не збирається і вже подав до суду на владу, яка приймала рішення про закриття через брак фінансування. «Ми передбачаємо, що знищити школу збираються не через те, що в ній мало дітей, — розповідає голова комітету Лариса Судак, — під будівлею є неопрацьовані пласти вугілля. І щоб до них добратися, придумають будь-які приводи».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Альтернативна базова освіта в Україні: що таке еко-школи і чому там вчать дітей

28 травня 2017, 16:42

ЗМІ: Суд конфіскував мільярди Януковича

28 квітня 2017, 12:21

В інтернати перестануть приймати дітей, які мають батьків

16 квітня 2017, 14:58

Останні новини за сьогодні: