Новини / Освіта / В Україні з'являться 2-рівневі тести ЗНО та тест на загальну навчальну компетенцію
6 липня 2011, 19:11
Розмір шрифта: А А А

В Україні з'являться 2-рівневі тести ЗНО та тест на загальну навчальну компетенцію

В Україні з'являться 2-рівневі тести ЗНО та тест на загальну навчальну компетенцію, освіта, тест, Український центр оцінювання якості освіти, зовнішнє незалежне тестування, Дмитро Табачник, студенти, Ірина Зайцева
В Україні з'являться 2-рівневі тести ЗНО та тест на загальну навчальну компетенцію

Пілотний проект з впровадження тесту на загальну навчальну компетенцію стартує в жовтні 2011 року. 2-рівнева тестова система з'явиться не раніше ніж через два роки

Український центр оцінювання якості освіти розглядає можливість реформування нинішньої системи здачі тестів зовнішнього незалежного тестування. Про це заявила керівник центру Ірина Зайцева.

За її словами, плани з реформування зовнішнього незалежного тестування будуть обговорюватися на нараді за участю міністра освіти і науки України Дмитра Табачника та директорів регіональних центрів оцінювання якості освіти у другій половині липня.

Апробація перших ініціатив розпочнеться вже восени цього року. Передбачається, що в жовтні стартує пілотний проект з впровадження тесту на загальну навчальну компетенцію.

За словами Зайцевої, на відміну від тестів, які існують на даний момент, тест на загальну навчальну компетенцію перевірятиме здатність школяра до навчання, а не його знання з конкретного шкільного предмета.

Тестувати будуть першокурсників 15 вузів по всій території Україні.

«Ми спеціально хотіли б провести тестування не серед школярів, а серед студентів. Ця інформація, думаю, буде досить цікавою для ректорів вузів. Стане ясно, кого вони набрали собі в студенти», — впевнена Ірина Зайцева.

Що стосується 2-рівневої системи, то остаточного рішення, як вона буде виглядати, поки немає. «Ми будемо обговорювати майбутнє 2-рівневої системи на засіданні з міністром», — каже Зайцева.

Вона підкреслює, що пілотні проекти з 2-рівневої системи повинні бути запущені протягом 2-річного періоду, але однозначно не в наступному році.

«Наступний 2012 рік буде дуже складним для проведення зовнішнього незалежного тестування. По-перше, тести здаватиме дуже велика кількість випускників. Практично у два рази більше, ніж цього року. По-друге, терміни здачі тестів будуть зрушені через проведення в Україні чемпіонату з футболу Євро-2012», — резюмує Ірина Зайцева.

Як повідомлялося раніше, за попередніми підрахунками Українського центру оцінювання якості освіти, на максимальні 200 балів було написано 500 тестів по всій території України.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: