Новини / Освіта / Вчені не схвалили жоден із законопроектів «Про мову»
12 жовтня 2010, 17:58
Розмір шрифта: А А А

Вчені не схвалили жоден із законопроектів «Про мову»

Вчені не схвалили жоден із законопроектів "Про мову", вчені, закон про мову, законопроект, Інститут української мови НАНУ
Вчені не схвалили жоден із законопроектів «Про мову»

Інститут української мови Національної академії наук України разом з Інститутом мовознавства імені А.А.Потебні на доручення НАНУ і на прохання голови Верховної Ради України Володимира Литвина проаналізували 7 «мовних» законопроектів і рекомендували жоден з них не приймати в парламенті. Про це повідомив директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко.

«Ми рекомендували їх не розглядати, тому що вони недопрацьовані, містять багато суперечностей і підсилюють регіоналізацію і розкол України», — підкреслив вчений.

За його словами, вчені детально розглянули і законопроект №1015-3 «Про мови в Україні» регіонала Олександра Єфремова, комуніста Петра Симоненка і представника блоку Литвина Сергія Гриневецького, який викликав найбільший резонанс у суспільстві. «Такий закон приймати не можна. Його дух — підкреслення всього регіонального на противагу цілісності країни», — заявив Гриценко.

«Ми готові до наочних дискусій серед фахівців. Але до нас не звертаються, тому що фальсифікують із самого початку. Це можна сказати про всі законопроекти, а про цей особливо», — зазначив директор Інституту української мови.

«Як звичайна людина, можу сказати, що таким чином Партія регіонів намагається, очевидно, задовольнити міфічні вимоги своїх виборців відносно російської мови. Адже по всіх інших напрямах — провал. Вже ж не звітуватимеш перед людьми підвищенням цін і зниженням рівня життя», — сказав Гриценко.

Крім того, на його думку, обурення, яке викликав законопроект Єфремова-Симоненка-Гриневецького, не йде на користь і російській мові. «Він породжує опір російській мові, що не бажано. Оскільки українці повинні бути готовими до широкого спілкування. Але намагатися йти таким шляхом — це шкодити інтересам і української, й російської (мови — ред.). Цього, на жаль, не розуміють автори законопроекту», — зазначив вчений.

Нагадаємо, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні намічається нове рекордне підвищення комунальних тарифів

19 травня 2017, 14:12

Останні новини за сьогодні: