Новини / Освіта / Задумана Табачником «лінгвістична революція» вдарить по викладанню англійської мови в школах
19 серпня 2013, 18:35
Розмір шрифта: А А А

Задумана Табачником «лінгвістична революція» вдарить по викладанню англійської мови в школах

Задумана Табачником "лінгвістична революція" вдарить по викладанню англійської мови в школах, шкільна програма, іноземні мови, англійська мова, вивчення мов, Міністерство освіти
Задумана Табачником «лінгвістична революція» вдарить по викладанню англійської мови в школах

Міносвіти обіцяє «лінгвістичну революцію», вводячи обов‘язкове вивчення в школах двох іноземних мов. Проте насправді ця ідея чиновників призведе до погіршення знань українських школярів з іноземних мов.

Про це у своїй статті пише методист з іноземних мов Бориспільського районного відділу освіти Київської області Анатолій Шванц.

Як повідомляли ЗМІ, МОН запланувало з 1 вересня 2013 р. поступове скорочення часу на вивчення першої іноземної мови у 5-7 класах. Робиться це під гаслом впровадження обов’язкового вивчення з 5-го класу другої іноземної мови. Ініціатива Міносвіти поставила у глухий кут багато навчальних закладів через дефіцит фахівців, які знають кілька іноземних мов. Для виконання вимоги міністерства школи в якості другої іноземної мови будуть змушені викладати російську, що, відповідно до законодавства, є мовою нацменшин.

«Важливо те, що скорочення часу на вивчення першої іноземної торкнеться, насамперед, викладання англійської мови. За інформацією, опублікованою в журналі «Іноземні мови в навчальних закладах» (№2, 2011,), в Україні її вивчають як першу іноземну 91,7% учнів, але лише близько 10% — поглиблено. Тому можна очікувати зниження загального рівня володіння англійською мовою для 80% учнів основної школи», — підкреслив Анатолій Шванц.

«На чому ґрунтуються такі невтішні прогнози? У 5-9 класах більшості загальноосвітніх шкіл з українською мовою навчання час на вивчення першої іноземної мови заплановано скоротити на 20% (2,5 години на тиждень), що еквівалентно вилученню практично одного року навчання (5-9 класах буде всього по 2 години на тиждень). При цьому нова-стара програма вимагає від вчителів виводити учнів на кінець 9-го класу на той самий загальноєвропейський мовний рівень А2, як і при нинішній (теж відносно скромній) кількості годин», — пише експерт.

«Той, хто часто буває на уроках іноземної в наших звичайних школах, добре знає, якою учительською кров'ю дається нам (якщо взагалі дається!) навіть тепер цей рівень А2, враховуючи нетехнологічні програми, асортимент підручників і супутніх елементів. Якщо ж міністерські новації набудуть чинності, то запрограмований рівень взагалі може стати фата-морганою. А далі як ланцюгова реакція — зниження рівня іншомовної підготовки одинадцятикласників», — сказав методист з іноземних мов.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Опитування показало, чи хочуть іноземці їхати в Україну після Євробачення

28 травня 2017, 13:25

Під українські держбанки хочуть створити спеціальну компанію

25 травня 2017, 08:36

Останні новини за сьогодні: