Новини / Освіта / Українські виші в цьому році вперше не підвищили ціни на навчання
20 травня 2013, 15:01
Розмір шрифта: А А А

Українські виші в цьому році вперше не підвищили ціни на навчання

Українські виші в цьому році вперше не підвищили ціни на навчання, вступна кампанія, ВНЗ України, вартість навчання
Українські виші в цьому році вперше не підвищили ціни на навчання

У цьому році українські виші вперше не підвищили вартість контракту, а деякі з них навіть знизили (наприклад, КПІ). Винятком не став і КНУ ім. Т. Шевченка — там вперше не підняли ціну на жодну спеціальність.

Як пишуть «Вести» з посиланням на проректора з науково-педагогічної роботи вишу Володимира Бугрова, це пов'язано з тим, що університет виграв кілька грантів, що дозволило оновити технічну базу і, відповідно, не знадобилося підвищувати розцінки. Якщо говорити про ситуацію у ВНЗ в цілому, то основна причина «заморожування» цін — відсутність інфляції за підсумками 2012 року (нагадаємо: за законом виші мають право піднімати вартість навчання в межах інфляції). Але, як розповіли у вишах, є й інші пояснення такої тенденції.

«Зараз проблеми з контрактниками: в останні роки все менше випускників шкіл і тих, хто хоче отримати вищу освіту. Контракт коштує дорого, а роботу після вишу знайти складно. Тому все більше молодих людей обмежуються освітою в коледжі, яка дешевша і коротша, ніж в університеті, і йдуть працювати. Плюс до всього, серед самих вишів велика конкуренція. Наприклад, багато приватників пропонують вивчитися дешевше, ніж державні виші», — описує ситуацію начальник планово-фінансового відділу НАУ Наталія Муравська.

Тому, за словами експерта, виші розуміють, що підвищувати ціни не має сенсу. З такою позицією погоджуються і в інших університетах. «Піднімати ціни — собі дорожче. Можна не дорахуватися абітурієнтів», — говорить заступник відповідального секретаря приймальної комісії НПУ ім. М. П. Драгоманова Микола Чумак.

Втім, цілком можливо, що ВНЗ не підняли ціни і ще з однієї причини. З цього року держзамовлення у виші будуть розподіляти на основі своєрідного тендеру. Шанси отримати більшу кількість бюджетних місць у тих ВНЗ, які серед іншого виставлять адекватну ціну підготовки фахівців (на цю суму МОН орієнтується, розподіляючи держзамовлення). Тому, за словами джерела в одному з вишів, не виключено, що деякі навчальні заклади перестрахувалися (адже держзамовлення буде формуватися в червні) і не підняли вартість навчання. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стала відома приблизна вартість нового iPhone 8

24 травня 2017, 18:48

Ryanair назвав перші маршрути і ціни на свої квитки

15 березня 2017, 17:44

Названо найдорожчі для життя країни світу

1 березня 2017, 09:28

Останні новини за сьогодні: