Новини / Освіта / Чим можна замінити вищу освіту
6 лютого 2017, 10:08
Розмір шрифта: А А А

Чим можна замінити вищу освіту

Чим можна замінити вищу освіту, вища освіта, диплом, опитування, працедавці, досвід роботи
Чим можна замінити вищу освіту

Незважаючи на численні скарги роботодавців про необхідність доучування, а іноді і навчання молодих фахівців з дипломом, всі учасники ринку праці все ж вважають вищу освіту необхідною умовою працевлаштування.

Так чи необхідний диплом для успішної кар‘єри? Більше тисячі респондентів висловили свою точку зору з цього питання, повідомляє UBR з посиланням на дані rabota.ua.

Отже, більше половини учасників опитування вже мають вищу освіту, ще 13% перебувають на шляху до диплома, а у 30% опитаних вищої освіти немає.

Тільки 12% опитаних впевнені, що без диплома зробити кар’єру не вийде ніяк, ще 53% учасників опитування вважають, що диплом не завадить. На противагу їм всього 28% сумніваються в доцільності отримання вищої освіти і тільки 6% учасників опитування категорично проти участі диплома в кар'єрі.

При цьому 73% визнають, що їх запитували на співбесіді про наявність вищої освіти — але найчастіше для роботодавця це просто формальність.

Менше половини роботодавців просили надати диплом при працевлаштуванні. Найчастіше дипломи вимагають у профільних фахівців і у вчорашніх студентів — щоб оцінити їх потенціал і працьовитість за оцінками в вузі.

При цьому лише 30% учасників опитування мають досвід відмов у роботодавців через відсутність профільної вищої освіти. Можливо знання, що викладаються у вузі, не настільки «працепридатні», щоб роботодавці надавали їм серйозного значення.

На думку більшості опитаних, вищу освіту можна замінити досвідом роботи. Саме практичні навички роботодавцями цінуються більше червоних дипломів. Ще 55% вважають, що «точкова» освіта, здобута на курсах і тренінгах, цілком може замінити 5 років вузу. 37% учасників опитування віддають перевагу онлайн-навчанню, а 31% читають книги, щоб отримати необхідні знання. Тільки 10% вважають, що якість диплома є непорушною і є незамінною.

Незважаючи на недовіру до вузів, учасники нашого опитування люблять і вміють вчитися — таких 37%. Кожен четвертий зміг знайти курси, щоб підвищити свій рівень професіоналізму, 7% заради цього отримали другу вищу освіту, і лише третина вважають, що їм додаткова освіту ні до чого.

Тому вища освіта, незважаючи на гадану архаїчність, все ж зможе бути вам корисною. А додаткові курси, щоб підвищити системність ваших знань, і зовсім зроблять вас незамінним кандидатом для більшості роботодавців.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Половина водіїв відмовиться від автомобіля на користь безпілотного таксі — опитування

3 червня 2017, 16:10

Який відсоток українців хоче покинути країну через відсутність перспектив (опитування)

1 червня 2017, 20:42

Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні

31 травня 2017, 10:30

Останні новини за сьогодні: