Новини / Події / 40% товарів і послуг, пропонованих киянам, неякісні
9 серпня 2011, 12:39
Розмір шрифта: А А А

40% товарів і послуг, пропонованих киянам, неякісні

40% товарів і послуг, пропонованих киянам, неякісні, кияни, товари та послуги, суд, термін придатності, позов
40% товарів і послуг, пропонованих киянам, неякісні

Кияни стали частіше подавати в суд на продавців і виробників неякісних товарів і послуг

У КМДА лише з початку року отримали 149 заяв і скарг від киян. А 297 осіб вже отримали майже 400 тис. гривень матеріальної та моральної компенсації, пише «Сегодня». Зараз главк по захисту прав споживачів веде ще 123 судових справи. Юристи кажуть, що більшість проблем вдається вирішити ще до суду. Судяться ж найчастіше, якщо на неякісну покупку витратили хоча б кілька тисяч гривень або якщо була заподіяна шкода здоров‘ю.

Термін придатності

Найчастіше оскаржувані товари не відповідають документам на них і прострочені. «Ми провели більше тисячі перевірок підприємств. Порушення виявили приблизно у 40% підприємців. Винесли 57 приписів. Призупинили і припинили продаж продукції на суму 1,5 млн. гривень. Основні порушення:закінчення терміну придатності або експлуатації, невідповідність товару документам», — розповів нам заступник голови КМДА Руслан Крамаренко. Насправді скарг на погану якість покупок — маса. Кияни навіть складають список магазинів та фірм, де найчастіше підсовують браковані речі.

Скарги

Часто замість імпортного товару киянам намагаються всучити кустарщину. «Замовили в компанії стінку польського виробництва, сказали, що привезуть через місяць. Місяць пройшов, почали годувати «завтраками». Привезли через два. Але якість стінки просто огидне, таке відчуття, що збирали її в якомусь гаражі. Мало того, коли привезли, сказали зробити передоплату, мовляв, поки один складальник збиратиме, другий поїде в магазин і купить фурнітуру для стінки. Я з таким ніколи ще не стикався. Документів ніяких не надали. До суду не дійшло, після погроз нам вдалося повернути товар і забрати свої гроші», -поділився своєю проблемою киянин Ярослав.

На суд — п’ять місяців

Але деякі йдуть у суд. «Купили холодильник, віддали 8 тис. гривень. Всі документи були на руках, у тому числі і гарантія. Він пропрацював трохи більше тижня. А потім став смердіти гаром. У магазині сказали, що ми самі винні — неправильно поставили, занадто близько до стінки і газовій плиті, він нагрівався і через це зламався. А якщо вина наша, то й грошей повертати не будемо. Написали заяву до суду, допомагав наш знайомий юрист. Зробили експертизу за свої гроші — обійшлося близько 1 тис. гривень. Вона показала, що в холодильнику спочатку був шлюб. І нам повернули гроші і за холодильник, і за експертизу. Все це тривало близько п‘яти місяців. Нервів і часу, звичайно, витрачено багато. Але ж мова йшла про велику суму, яку не так просто взяти і пробачити», — розповідає Марина Ільїна.

Чим озброїтися для суду

За словами юриста В’ячеслава Гончарова, судовий процес у таких справах займає не менше двох місяців, а триває в середньому до півроку. «Не всі справи доходять до суду. Якщо сума покупки менше 1 тис. гривень, то судитися невигідно. Хіба що якщо добитися справедливості -це принципове питання. Деякі судяться і через декілька сотень гривень. Багато пробують відшкодувати ще й моральну шкоду. У середньому можна розраховувати на суму 10-20 тис. гривень», — говорить Гончаров.

Юрист радить у позовній заяві обумовити, що якщо справа буде виграна, то оплата за юрпослуги і навіть держмито лягає на винну особу. Те ж стосується експертизи товару, яку доведеться обов‘язково замовляти. Легше за все, говорить Гончаров, судитися з неякісним продуктам, якщо після їх вживання у людини виникли проблеми зі здоров’ям. Сума збитку може виростати в десятки разів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

ЗМІ: Суд конфіскував мільярди Януковича

28 квітня 2017, 12:21

П’ять поширених помилок про право на розірвання договору купівлі продажу нерухомості

11 квітня 2017, 09:39

Як заробляють на прострочених товарах

4 квітня 2017, 09:43

«Борг Януковича»: Суд прискорено розгляне позов РФ

29 березня 2017, 14:23

Останні новини за сьогодні: