Новини / Події / Про оподаткування благодійної допомоги
10 лютого 2016, 19:26
Розмір шрифта: А А А

Про оподаткування благодійної допомоги

Про оподаткування благодійної допомоги, благодійна допомога, оподатковуваний дохід, податкова декларація
Про оподаткування благодійної допомоги

На сьогодні на території Донецької та Луганської областей триває антитерористична операція, в результаті якої багато громадян, втрачаючи здоров‘я, особисте майно, змінюючи місце проживання, потребують допомоги — благодійної, гуманітарної. Благодійна допомога може бути цільової або нецільової. Цільовий вважається допомога, яка надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільова надається без якихось умов. Благодійна допомога може бути надана міжнародним Червоним Хрестом і іншими благодійними установами особисто або через офіційних волонтерів.

Відповідно до пп. «а» п. 165.1.54 ст. 165 ПКУ благодійна допомога надається учасникам антитерористичної операції (далі – АТО) і тим, хто бере безпосередню участь у АТО.

Згідно пп. пп. 170.7.8 ст. 170 ПКУ до оподатковуваного доходу не включається благодійна допомога, надана на придбання товарів за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, або для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення.

Матеріальна допомога надається не тільки учасникам АТО і членам їх сімей, але і звичайним постраждалим громадянам на лікування отриманих поранень, на ремонт розбитого житла, а так само переселенцям із зони АТО. Відповідно до пп.б пп. 165.1.54 ст. 165 ПКУ виплачена їм благодійна допомога не оподатковується, якщо сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує суму в розмірі однієї тисячі розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством на 1 січня звітного року, на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, то сума перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою, встановленою пп 167.1 статті 167 ПКУ. У цьому разі платник податків зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги.

При отриманні нецільової благодійної допомоги від одного або кількох підприємств, фізичних осіб платник зобов'язаний за місцем податкової реєстрації подати річну декларацію з відображенням її суми, якщо загальна сума допомоги протягом року перевищує розмір, встановлений пп.169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2015 році – 1710,0 грн.). Декларація за 2015 рік надається особисто, поштою або засобами Інтернет в електронній формі, граничний термін її надання — 31 квітня поточного року.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

За березень декларація з ПДВ подається за новою формою

10 квітня 2017, 13:23

На сплату податку у разі припинення підприємництва відведено 10 днів

30 березня 2017, 09:19

У Києві з'явилися холодильники для нужденних

26 грудня 2016, 19:10

Останні новини за сьогодні: