Новини / Події / Ціни на яблука впали в три рази в порівнянні з минулим роком
28 травня 2016, 17:29
Розмір шрифта: А А А

Ціни на яблука впали в три рази в порівнянні з минулим роком

Ціни на яблука впали в три рази в порівнянні з минулим роком, яблука, реалізація, зниження імпорту
Ціни на яблука впали в три рази в порівнянні з минулим роком

На сьогоднішній день українські садівники змушені відвантажувати яблуко за рекордно низькими цінами за останні 6 років, повідомляє “АПК-Інформ: овочі і фрукти”.

Реалізація основних обсягів яблук сьогодні ведеться в межах 4-9 грн / кг (0,14-0,32 євро / кг), в залежності від сорту, якості та розміру партії, у той час як роком раніше дана продукція в Україні пропонувалася в середньому в 3 рази дорожче.

Відзначимо, що знизити ціни до рекордних показників українські садівники змушені навіть при тому, що обсяг імпорту яблука в Україні в цьому сезоні один з найнижчих мінімум за останні 10 років! Так, з липня 2015 року по квітень 2016 року українські імпортери закупили всього 17,1 тис. тонн яблук, що в 3,2 рази менше, ніж в той же період сезону 2014/15.Настільки різке зниження імпорту аналітики ринку пов’язують з подорожчанням імпортної продукції на ринку України на тлі девальвації гривні.Крім того, в країні в цьому сезоні відзначався надлишок пропозиції яблука місцевого виробництва.

Нагадаємо, в 2015 році українські садівники зібрали другий за величиною врожай яблука за останні 5 років, але зіткнулися з величезними проблемами з його реалізацією. Так, експорт яблука в поточному сезоні з України впав до мінімальних показників за всю історію незалежності країни. Пов’язано це в основному з забороною на поставки української плодоовочевої продукції в Росію, яка раніше виступала головним імпортером українського яблука. При цьому поставки даної продукції на російський ринок через Крим на даний момент також неможливі. Як результат, українські садівники змушені збувати наявний обсяг яблука на внутрішньому ринку, де попит сьогодні також вкрай низький.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Експерт повідомив, чому українські виробники постачають до ЄС більш якісну продукцію

29 травня 2017, 08:57

Держрезерв реалізує усе зерно, крім ІІ та ІІІ класів

1 серпня 2016, 18:00

Останні новини за сьогодні: