Новини / Події / Яценюк переконує, що введення ПДВ на ліки допоможе боротися з фармацевтичною мафією
7 квітня 2014, 12:27
Розмір шрифта: А А А

Яценюк переконує, що введення ПДВ на ліки допоможе боротися з фармацевтичною мафією

Яценюк переконує, що введення ПДВ на ліки допоможе боротися з фармацевтичною мафією, ставка податку, Податок на додану вартість, ліки, Арсеній Яценюк
Яценюк переконує, що введення ПДВ на ліки допоможе боротися з фармацевтичною мафією

Введення 7-відсоткової ставки податку на додану вартість (ПДВ) на операції з постачання ліків, затверджене Верховною Радою в кінці березня, змусить постачальників декларувати реальну, а не завищену вартість препаратів, що, в свою чергу, стабілізує роздрібні ціни на фармацевтичному ринку.

Про це заявив прем‘єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі з представниками ділових кіл у Києві.

«Один з найбільш прибуткових бізнесів — це торгівля медпрепаратами. Як було раніше? За інвойсом, по імпорту (в Україну — УНІАН) препарат, який коштує 1 долар, завозили в середньому за 4 долара. Завищували інвойс, щоб не платити податок на прибуток, і переганяли гроші за кордон, маючи 400-процентний прибуток, — сказав глава уряду. — Введенням цього податку ми змусили декларувати реальну вартість».

За словами прем’єра, після введення ПДВ на ринку відбудеться стабілізація цін. «Що станеться після цього податку — навпаки, стабілізація ціни. Фармацевтична мафія — це відома річ у світі, і ми її повинні разом з МОЗ та Держлікслужбою починати викорінювати», — підкреслив Яценюк.

При цьому він погодився, що зараз існують певні складнощі з трактуванням норм закону. «У нас є ряд неузгодженостей, завтра ми проведемо засідання уряду, щоб на наступному тижні проголосувати і виправити ті помилки, які були допущені», — додав прем‘єр-міністр.

Як повідомляв УНІАН, згідно із Законом «Про запобігання фінансовій катастрофі», що набув чинності 1 квітня, в Україні вводиться ПДВ в розмірі 7% на операції з постачання ліків. Разом з тим, експерти та деякі народні депутати заявили, що норма в законі прописана недостатньо чітко, через що при ввезенні ліків ПДВ стягується в розмірі не 7%, а за загальною ставкою — 20%.

У цьому зв’язку в асоціації «Фармукраїна» одразу ж заявили, що введення ПДВ на ліки може призвести до істотного подорожчання медикаментів і навіть колапсу фармринку країни. Разом з тим, міністр фінансів Олександр Шлапак заявив, що ПДВ на імпорт і первинний продаж лікарських засобів у розмірі 7% не призведе до зростання цін на препарати. Міністр пояснив, що ціни можна утримати за рахунок зниження рентабельності тих, хто на цьому заробляє.

Крім того, Міністерство доходів і зборів України вже готує роз'яснення щодо справляння податку на додану вартість (ПДВ) на імпорт лікарських засобів. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

За день українці отримали рекордну кількість біометричних паспортів

30 травня 2017, 16:03

У Кривому Розі розпочав працювати поліцейський велопатруль

29 травня 2017, 11:10

В Україну прибула перша партія гібридних Mitsubishi для поліції

5 травня 2017, 15:03

Аваков розповів, коли відновлять роботу паспортні центри

11 квітня 2017, 09:04

Останні новини за сьогодні: