Новини / Події / Hubble виявив саму далеку галактику на сьогоднішній день
6 березня 2016, 18:28
Розмір шрифта: А А А

Hubble виявив саму далеку галактику на сьогоднішній день

Hubble виявив саму далеку галактику на сьогоднішній день, Астрономи, Hubble Space Telescope, яскрава галактика
Hubble виявив саму далеку галактику на сьогоднішній день

Астрономи, що працюють з космічним телескопом Hubble Space Telescope, виявили на отриманих за його допомогою знімках досить яскраву галактику, яка знаходиться на відстані 13.4 мільярда світлових років від Землі. І це робить галактику GN-z11 самої далекої і стародавньої галактикою серед всіх інших галактик, відомих людям на сьогоднішній день. Галактика GN-z11 знаходиться в напрямку сузір'я Великої Ведмедиці, і вона сформувалася через всього 400 мільйонів років після Великого Вибуху, який вважається часом утворення Всесвіту.«За допомогою телескопа ми зробили найдовший крок назад в часі. Якщо чесно, то ми не розраховували на таке, адже це лежить буквально на межі можливостей апаратури телескопа» — розповідає Паскаль Оеш (Pascal Oesch), вчений-астроном з Єльського університету.

Група Паскаля Оеша справила спектральний аналіз світла галактики GN-z11 за допомогою спектрографа телескопа Hubble. Цей аналіз виявив деякі особливості, що вказують на те, що в надрах галактики GN-z11 йде процес формування нових зірок з інтенсивністю, що в 20 разів перевищує інтенсивність аналогічного процесу в галактиці Чумацького Шляху на сьогоднішній день. А аналіз довжин хвиль світла, величини червоного зміщення та інших характеристик дозволили вченим з відносно високою точністю обчислити відстань до галактики GN-z11.Слід зазначити, що галактика GN-z11 відома астрономам вже деякий час. Але розрахунки, зроблені на основі даних, зібраних раніше телескопами Hubble і Spitzer, були помилковими, вони вказували на те, що ця галактика знаходиться трохи ближче до нас, ніж фактичне відстань від неї до Землі, виміряний з більшою точністю за допомогою спектрального аналізу світла.

Інтерес вчених до галактиці GN-z11 пояснюється тим, що вона має досить велику масу. За сучасними стандартами її маса, яка становить один відсоток від маси Чумацького Шляху, звичайно мала. «Але дивним є те, що ця галактика встигла набрати таку масу лише 200-300 мільйонів років після того, як закінчили формуватися перші зірки у Всесвіті» — розповідає Гарт Иллингворт (Garth Illingworth), вчений-астроном із Каліфорнійського університету в Санта-Круз.

Відстань 13.4 мільярда світлових років робить галактику GN-z11 свого роду рекордсменом, до речі, попереднім рекордсменом була галактика, що знаходиться на відстані 13.2 мільярдів світлових років. «Цей новий рекорд, швидше за все, вже протримається до запуску нового телескопа James Webb Space Telescope, можливості якого дозволять виявити інші галактики, що перебувають ще на більшій відстані від Землі» — розповідає Пітер ван Dokkum (Pieter van Dokkum), астроном з Єльського університету.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Марсіанські овочі визнали їстівними

28 червня 2016, 10:09

Астронавт Скотт Келлі повернувся на Землю на 5 см вище

4 березня 2016, 19:52

NASA завершило прийом заявок у космонавти

20 лютого 2016, 18:33

Останні новини за сьогодні: