Новини / Події / В Україні заборонили робити дітям Манту
14 лютого 2011, 13:44
Розмір шрифта: А А А

В Україні заборонили робити дітям Манту

В Україні заборонили робити дітям Манту, туберкулін, Манту, Міністерство охорони здоров'я України, амбулаторія
В Україні заборонили робити дітям Манту

В Україні тимчасово заборонено застосування туберкуліну для тестів дітям на реакцію Манту (виявлення туберкульозу), передає прес-служба МОЗ України.

Як повідомляє газета Сегодня, застосування туберкуліну тимчасово призупинено у зв‘язку з тим, що на початку лютого шести школяркам з кримського міста Сімеїз стало погано після планових проб.

У МОЗ журналістам видання повідомили, що планова діагностика дітей проводилася в процедурному кабінеті Сімеїзькій амбулаторії акредитованою медсестрою.

Батьки всіх 57 дітей, яким робили проби, дали на це згоду, температура у школярів була нормальною. Через 15 — 20 хвилин після проби шість дівчаток поскаржилися на запаморочення, нудоту, головний біль, озноб і були госпіталізовані до Ялтинської дитячої лікарні. Там їм поставили діагноз — алергічна реакція на туберкулін. Сьогодні всі діти вже вдома.

Комісія МОЗ дійшла висновку:У цих дітей сталося емоційний розлад (страх медичної маніпуляції), а це викликало алергію.

За словами лікаря-гомеопата Наталії Коломієць, перевіряти дітей на туберкульоз необхідно, але, враховуючи, що якість туберкуліну може бути різною (в даному випадку застосовувався російський), «Є менш небезпечні способи, наприклад, за слиною», — повідомила Коломієць.

У Мінохорони здоров’я кажуть, що за слиною достовірно визначають лише туберкульоз легенів, а Манту більш універсальна. Як роз'яснив директор Київського центру клінічної імунології Олег Назар, проба Манту застосовується у нас десятиліттями, а тимчасова заборону на препарат МОЗ вводить завжди, якщо після його застосування є масові випадки погіршення самопочуття. Подібні випадки з туберкуліном були і раніше, але забороняли лише конкретні серії препарату.

Нагадаємо, наприкінці 2010 року Верховна Рада України виділила на забезпечення медичних заходів спрямованих на боротьбу з туберкульозом, СНІДом та раком в 2011 році 685, 402 мільйонів гривень.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Під українські держбанки хочуть створити спеціальну компанію

25 травня 2017, 08:36

У Міносвіти розповіли, коли введуть 12-річну освіту в школах

20 травня 2017, 15:42

В Україні не вистачає «доступних» ліків

16 травня 2017, 19:41

Останні новини за сьогодні: