Новини / Події / НАСА готує експеримент для перевірки концепції варп-двигуна
28 серпня 2013, 14:01
Розмір шрифта: А А А

НАСА готує експеримент для перевірки концепції варп-двигуна

НАСА готує експеримент для перевірки концепції варп-двигуна, варп-двигун, міхур Алькубьерре, НАСА
НАСА готує експеримент для перевірки концепції варп-двигуна

Знавцям науково-фантастичних творів (зокрема, серіалу Star Trek) добре відомо, що основним двигуном на кораблях Зоряного флоту Федерації планет є саме варп-двигун. У науково-фантастичних творах виключно докладно пояснюють принцип його роботи.

Варп-поле являє собою міхур Алькубьерре, своєрідне викривлення простору-часу, усередині якого корабель може досягти зверхсвітлової швидкості. Оскільки варп-поле стискає простір перед собою і розширює його позаду корабля, то чи не порушується заборона на рух вище швидкості світла в звичайному просторі-часі.

Фізики давно смакують ідею реалізації міхура Алькубьерре. Досі вважалося, що викривлення простору-часу зажадає нереально великих витрат енергії. Виявилися і деякі інші проблеми, в тому числі можливість анігіляції зоряних систем в пункті призначення по прибуттю корабля.

Однак, інженер НАСА Гарольд Уайт (Harold White) упевнений, що є спосіб значно знизити витрати енергії. Він переконав керівництво НАСА провести експеримент по створенню бульбашок Алькубьерре в лабораторних умовах для перевірки теорії, пише New Scientist.

Гарольд Уайт пояснює, що для простоти сприйняття зоряний корабель з варп-двигуном можна уявити собі як м‘яч для американського футболу з тороїдальними кільцем довкола нього.


Ілюстрація із презентації Гарольда Уайта для конференції «100 Year Starship Symposium» в Орландо (2011)

Корабель з варп-двигуном може виглядати приблизно так.

М’яч — це сам корабель, в якому перебуває екіпаж і техніка, а кільце містить якусь «негативну енергію вакууму», існування якої випливає з законів квантової механіки. Присутність тороїдального кільця з негативною енергією, згідно з математичними і фізичними розрахунками, — необхідна умова для створення варп-поля.

Ідею вперше запропонували в 1994 році, і тоді розрахунок показав, що потрібна занадто велика кількість енергії. На довгий час практичну реалізацію варп-двигуна довелося відкласти. Але в 2011-2012 рр. Гарольд Уайт зробив власні розрахунки — і знайшов спосіб знизити вимоги до енерговитрат на багато порядків, так що теоретично можна створити варп-поле для корабля діаметром 10 метрів з розгоном до швидкості в 10х від швидкості світла, каже він.

Найближчим часом буде поставлений експеримент для перевірки правильності математичних і фізичних концепцій, на які спирається Уайт у своїх розрахунках. Інженери НАСА спробують згенерувати мікроскопічні варп-бульбашки в лабораторії — і виміряти їхні властивості.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Навігаційна система GPS буде стежити за ураганами

  21 липня 2013, 22:30

  Середньорічна температура на Землі продовжує підвищуватися

  21 січня 2012, 15:00

  Творець Microsoft будує апарат для польотів у космос

  14 грудня 2011, 13:15

  Останні новини за сьогодні: