Новини / Події / В Україні ще один банк виявився банкрутом
3 березня 2017, 16:57
Розмір шрифта: А А А

В Україні ще один банк виявився банкрутом

В Україні ще один банк виявився банкрутом, кредитори, НБУ, ліквідація, Вектор Банк
В Україні ще один банк виявився банкрутом

Банк не зміг виконувати вимоги кредиторів, а його власник не надав банку фінансової підтримки.

Національний банк України (НБУ) визнав неплатоспроможним «Вектор Банк» на підставі вимог статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність». Про відповідне рішення №112-рш/БТ повідомляє прес-служба НБУ.

Згідно з повідомленням, раніше регулятор призначив в банк куратора і відніс до категорії проблемних, тому що істотно зменшилися ліквідні кошти банку. Крім того, банк представляв недостовірну статистичну звітність.

У НБУ відзначають, що ст. 58 Закону України «Про банки і банківську діяльність» встановлює обов‘язок власників істотної участі в банку «вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку».

Однак, як повідомляється, єдиний власник ВАТ «Вектор Банк» не надав банку фінансової підтримки.
За даними статистичної звітності, залишок коштів банків на кореспондентському рахунку в Національному банку України є критично низьким – за станом на 1 березня 2017 він становив 76 тис. грн, або 0,1% від зобов’язань банку.

Після віднесення "Вектор Банку до категорії проблемних були виявлені факти, які свитетельствовали про те, що банк не відображає в бухгалтерському обліку документи клієнтів, не виконані в строк.
Таким чином, «Вектор Банк» виявився нездатний вчасно і в повному обсязі виконати законні вимоги кредиторів через брак коштів. Також погіршилися фінансові показники діяльності банку.

Враховуючи зазначене, та згідно з п. 3 ч. 1 ст. 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність», Національний банк зобов'язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
Прес-служба НБУ зазначила, що 95% вкладників (852 людини) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану

Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму 200 тис. грн.
Клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми в обсязі 77,7 млн грн.

Нагадаємо, 2016 рік став для банківської системи України серйозним випробуванням. Перелік діючих банків скоротився ще на пару десятків, і «здорових» фінустанов в країні тепер менше сотні. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

Українцям стали менше давати в борг

29 травня 2017, 14:25

Банки попередньо вмовили НБУ знизити планку докапіталізації

16 травня 2017, 17:23

Останні новини за сьогодні: