Новини / Події / Що робити в аеропорту, якщо ви летите в перший раз
14 квітня 2014, 10:45
Розмір шрифта: А А А

Що робити в аеропорту, якщо ви летите в перший раз

Що робити в аеропорту, якщо ви летите в перший раз, аеропорт, квитки, літак, реєстрація
Що робити в аеропорту, якщо ви летите в перший раз

Переліт — найшвидший, а часто і єдиний спосіб потрапити у віддалену, але потрібну вам точку на карті. Звичайно, є люди, які налітали десятки тисяч кілометрів і знають аеропорти, як свої п‘ять пальців. Але що якщо це ваш перший політ, і ви дуже смутно уявляєте, що має статися між купівлею квитка і відривом літака від землі?

Ми підготували для вас детальну інструкцію щодо користування аеропортами.


1. Квитки
Будь-яка поїздка починається з квитка. Квиток можна придбати на сайті авіакомпанії, або на спеціальних сайтах, що дозволяють вибрати з кількох перевізників. Якщо купуєте тур, то квитком, швидше за все, займеться агентство. У будь-якому випадку, квиток буде електронним — це означає, що інформація про вашу поїздку зберігається в електронній базі авіакомпанії.

При самостійній купівлі важливо правильно заповнити свої паспортні дані: для рейсів усередині країни потрібен внутрішній паспорт, для рейсів за кордон — міжнародний.

Отриману по електронній пошті маршрутну квитанцію, роздрукуйте. Відсутність роздрукованої квитанції не є підставою відмовити у поїздці, тим не менш, наявність роздруківки може вам допомогти.

2. Аеропорт
Прибути в аеропорт потрібно заздалегідь. Рекомендований час: за дві години до вильоту. Сміливо додавайте ще півгодини або годину, щоб пройти всі формальності без поспіху і зайвого стресу, якщо вам належить виліт з незнайомого аеропорту або ви везете з собою дітей. Як правило, дорога до аеропорту довга, і на ній можливі пробки, враховуйте і це.

Великі аеропорти поділяються на термінали. Вказівка, з якого терміналу буде виліт, буде на бланку маршрутної квитанції. Схему терміналів і під’їзду до них можна подивитися на сайті аеропорту. Що б дістатися від одного терміналу до іншого, може знадобитися скористатися внутрішнім транспортом аеропорту — як правило, автобусом, що теж займе якийсь час.

Отже, ви в потрібному терміналі. На вході до будівлі російських аеропортів організовано попередній контроль безпеки. Доведеться покласти всі сумки (включаючи навіть невеликі особисті) в сканер для багажу і пройти через рамку. Постарайтеся перед поїздкою в аеропорт перекласти максимум особистих речей (ключі, гаманець, телефон) в сумку або рюкзак. Буде менше клопоту на огляді, де вас можуть попросити викласти все з кишень.

3. Реєстрація і багаж
Далі вам потрібно знайти табло вильотів — саме там знаходиться остання інформація про ваш польот і номери потрібних вам стійок для реєстрації на рейс.

На стійці реєстрації ви здаєте багаж, крім ручної поклажі, і отримуєте посадковий талон. Як правило, ви можете взяти одну невелику сумку в салон і здати в багаж валізу або сумку вагою не більше 20 кг Точні правила провезення багажу так само вказані у вашому електронному квитку і на сайті авіакомпанії.

При реєстрації ви можете попросити певне місце. Ваші шанси збільшуються, якщо ви приїхали в аеропорт заздалегідь і у співробітника авіакомпанії є вибір. Для летять вперше — раджу місце біля вікна. Для тих, хто не може дивитися у вікно — біля проходу. Для людей з високим зростанням актуальні місця біля аварійного виходу — там більше місця для ніг.

Ваш посадковий талон — це перепустка в літак. Тримайте його, як і паспорт, під рукою — його постійно доведеться пред‘являти.

Знайдіть у посадковому талоні номер виходу на посадку (гейт) і дотримуйтесь вказівниками. У великих аеропортах також використовуються номери секторів — тоді спочатку потрібно знайти свій сектор, а вже потім — потрібний вихід на посадку.

4. Огляд і паспортний контроль
Перед виходом на посадку вам потрібно буде пройти огляд. Якщо виліт за кордон — ще і паспортний контроль.

Ступінь огляду залежить від аеропорту. Як правило, потрібно зняти верхній одяг, головний убір, дістати все з кишень, зняти ремінь. Іноді просять зняти взуття. За кордоном зазвичай просять дістати з сумки всю електроніку, яку можуть попросити включити. Час від часу співробітники огляду оголошують правила огляду — постарайтеся їх почути і виконати.

Тут же контролюють провезення рідин. В цілому, всю рідину потрібно перевозити в багажі. Якщо це ліки першої необхідності — є певні правила провезення, їх можна знайти на сайті аеропорту.

Паспортний контроль проводять при польотах за кордон. Співробітник прикордонної служби переконується, що ви можете залишити батьківщину і маєте візу приймаючої країни. Так само, при польоті за кордон, ви проходите митницю. У переважній більшості випадків потрібно йти через «зелений коридор» — це означає, що у вас немає речей, що підлягають митному декларуванню.

5. Посадка в літак
Минувши всі огляди, ви потрапляєте в зону вильоту. Я раджу спочатку знайти свій вихід на посадку, навіть якщо у вас залишився гарний запас по часу і хочеться пройтися по магазинах. В залежності від аеропорту, початок посадки на ваш виліт можуть оголошувати по гучномовному зв’язку, а можуть просто запрошувати безпосередньо біля виходу — стежте за часом.

Перед посадкою в літак вас ще раз попросять пред‘явити посадковий талон і паспорт. Вам залишать корінець посадкового талона, там також зазначено ряд і місце, які вам доведеться зайняти в літаку.

В залежності від аеропорту, пасажирів відвозять до літака на автобусі, або літак може під’їхати до будівлі, і тоді посадка здійснюється через телескопічний трап (рукав).

І авіакомпанії, аеропорти і намагаються, щоб ваш політ пройшов максимально зручно. У всіх аеропортах є система покажчиків і навігації, і кожен співробітник буде радий допомогти кожному пасажиру з будь-яким питанням.

Приємного польоту.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Иван (анонімно) 1 червня 2017, 08:24 ссылка
    Чи дозволено займатись сексом в аеропортах ?
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: