Новини / Події / Пересічним українцям і бізнесу готує чергову податкову реформу
17 березня 2017, 17:20
Розмір шрифта: А А А

Пересічним українцям і бізнесу готує чергову податкову реформу

Пересічним українцям і бізнесу готує чергову податкову реформу, бізнес, Податковий Кодекс, податкова знижка
Пересічним українцям і бізнесу готує чергову податкову реформу

Обіцяють зниження навантаження на підприємства і збільшення – на багатих громадян і продавців шкідливих товарів.У Верховній Раді активізувалися прихильники черговий податкової реформи в Україні.

16 березня у парламенті з‘явився законопроект №6201, який подала група з 27 народних обранців. У списку авторів документа – представники Опозиційного блоку Нестор Шуфрич, Дмитро Колесніков, Юлія Льовочкіна, Вадим Новинський, Юрій Бойко та ін В пояснювальній записці вони стверджують, що, хоча зовні наша податкова система схожа на європейські, вона не сприяє зростанню економіки і залучення інвесторів. Основна проблема не нова – надмірні навантаження на бізнес і громадян.

«Рейтинг Doing business відображає зростання посилення податкового тягаря в Україні. У 2016г наша країна опустилася на одне місце і посіла за показником оподаткування 107-ю позицію з 189», йдеться в пояснювальній записці.

Нардепи вважають, що змінити ситуацію допоможе комплексна податкова реформа, яка, власне, і прописана в законопроекті.

Зокрема, в частині трансфертного ціноутворення пропонується впровадження нових правил оподаткування для іноземних компаній, що повинно допомогти попередити відтік коштів з України.

У частині адміністрування хочуть встановити додаткові гарантії для платників частини «зайвих» або помилково перечиленных податків. Якщо держава зволікатиме з поверненням цих сум, на них стане нараховуватися пеня в розмірі 120% облікової ставки НБУ. Підприємцям також обіцяють дозволити подавати звітність в електронній формі, запровадити зрозумілі для бізнесу податкові роз’яснення, удосконалити інститут оскаржень рішень контролюючих органів.В частині податку на прибуток мають намір знизити базову ставку з 2018 року-з 18% до 15%, що, на думку авторів проекту, дозволить вивести бізнес з тіні. А для IT — індустрії податок взагалі пропонується знизити до 5%. Крім того, підприємства зможуть тимчасово — з 2018г до 2025р — звільнити від ПДВ на операції з постачання програмної продукції.

Пересічним українцям обіцяють різні приємні дрібниці, зокрема, скасування податку на страхові внески по медстраховками, які купують роботодавці для своїх співробітників та членів їх сімей (з розрахунку 2, 5 мінімальних зарплати на кожного застрахованого). Для переселенців передбачені пільги по оренді житла – ставку хочуть включити до податкової знижки.

З помітних новацій – зниження базової ставки податку на доходи фізосіб з 18% до 15% і ставки податку – з 18% до 5% для IT — шників, які працюють за трудовими контрактами, а також скасування військового збору для всіх.У частині ПДВ хочуть знизити ставку до 7% на соціально значущі імпортні товари, ввести автоматичне відшкодування податку на додану вартість, відновити спецрежими ПДВ для аграріїв. «Прямі дотації – неефективні й сприяють корупції. Крім того, виділено 8 млрд. грн., тоді як спецрежим приносив селу 20 млрд. грн. в рік», — йдеться в пояснювальній записці.Пропонується переглянути також податок на майно. Зокрема, сплачувати за авто будуть лише ті, чиї машини коштують дорожче 375 мінімалок, тобто 1,2 млн. грн. (зараз – 1 млн. грн.). Для мотоциклів ця планка повинна скласти 200 мінімальних зарплат (640 тис. грн.). Крім того, в список розкішного транспорту хочуть включити яхти і літаки, яких наразі там немає.

Замість нинішніх 25 тис. грн. у рік, власники будуть платити 5% від вартості авто і 10% — яхти або літака при їх купівлі.

Не пощастило і продавцям шкідливої продукції. У законопроекті передбачено підвищення акцизів на тютюн на 20% для специфічної ставки і на 3% (з 12% до 15%) – для адвалорної.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: