Новини / Події / Зрівнялівка: Через підвищення мінімальної зарплати в колективах почалися конфлікти і образи
28 лютого 2017, 11:13
Розмір шрифта: А А А

Зрівнялівка: Через підвищення мінімальної зарплати в колективах почалися конфлікти і образи

Зрівнялівка: Через підвищення мінімальної зарплати в колективах почалися конфлікти і образи, коефіцієнт, мінімальна зарплата, тарифна сітка
Зрівнялівка: Через підвищення мінімальної зарплати в колективах почалися конфлікти і образи

Несподіване рішення уряду практично зрівняло зарплати прибиральниці або ліфтера з зарплатою молодого вчителя або лікаря, оскільки змін в тарифну сітку не внесли. У Кабміні кажуть, що зрівнялівку можна виправити за рахунок місцевих бюджетів, але в них грошей немає.

Попит на санітарок

У деяких медустановах справа доходить до скандалу. «У нас в госпіталі, коли молодшому медперсоналу підняли мінімалку, лікарі дуже обурювалися. Вони ходили до начальства і скаржилися на те, що санітарка погано працює, і вимагали, щоб її перевели на півставки. До речі, частину молодшого персоналу таки перевели на 0,75 ставки, але одна з санітарок тоді сказала, що буде прибирати приміщення на 25% менше», — розповіла нам одна з медсестер столичного госпіталю.

Головні лікарі намагаються вирішити проблему в силу своїх можливостей. «Де-юре виходить, що оклади молодого доктора без категорії, санітарки і медсестри зрівняли до 3200 грн. Щоб не було такої зрівнялівки, ми намагаємося кожному індивідуально в залежності від коефіцієнта трудової участі нараховувати надбавку до базової зарплати — наприклад, за кількість вилікуваних пацієнтів, якість надання медпослуг, ставлення до пацієнта, загальний стаж», — розповів головлікар столичної 1-ї міської клінічної лікарні Ігор Чермак.

У медпрофсоюзах підтверджують: зрівнялівка дійсно стала великою проблемою для колективів. «Ми вже звернулися до голів Мінфіну і Мінсоцполітики з проханням уникнути зрівнювання зарплат. Не можна, щоб ліфтер і прибиральниця, при всій повазі до їхньої праці, отримували стільки ж, що і лікар, що відучився 7 років», — розповіла «Вістям» керівник Черкаського облпрофради медиків Валентина Кочубей.

За її словами, за кілька місяців в області вже виникла конкуренція на посади санітарок, в той час як лікарі звільняються.

Доплати за понаднормові

У навчальних закладах ситуація з зрівнялівкою ідентична — як і в медицині, на місцях намагаються викручуватися самотужки. «У нас директор школи зробив все, щоб ми могли заробити і не були ображені. На початку року, особливо молоді вчителі, обурювалися і погрожували звільнитися, ходили до директора мало не з плакатами. Нам доплачують за все — перевірки зошитів, додаткові заняття. І керівництво дивиться крізь пальці, якщо ми займаємося репетиторством», — розповіла вчителька математики однієї зі шкіл Дніпра Олена Коваль.

«У нас через гроші конфліктів немає, але вчителі сміються над діями уряду і розуміють, нічого доброго не буде. Адже недарма в одеських школах не вистачає 500 вчителів, ось вам і відповідь на питання», — каже«Вістям»учитель одеської школи №55 Микола Палтишев.

Порушили закон

За словами віце-прем'єра Павла Розенка, місцевим бюджетам дали повноваження впливати на зарплати на місцях. «Спочатку проведення реформи можлива диспропорція в оплаті праці, тому місцеві органи влади можуть вирішувати це питання, встановлюючи муніципальні надбавки», — сказав «Вістям» Розенко.

Проте, за словами експертів, багато держпідприємств не вирішили цю проблему. «Схожа ситуація була і з працюючими пенсіонерами. Ті, у кого був великий стаж, отримували стільки ж, скільки ті, хто пропрацював набагато менше. Все буде залежати від бюджетів організацій: якщо у кого-то був люфт, то вони зробили надбавки співробітникам. Але у більшості такої можливості немає», — говорить«Вістям»HR-експерт Тетяна Пашкіна.

«Прибрали коефіцієнт, розуміючи, що грошей немає»

Економіст Олександр Охріменко каже, що накладка із зарплатами виникла через порушення закону. «Була пропорція в раніше діючому законі, що при підвищенні мінімалки, коефіцієнти перемножуються на цю цифру і зарплата у кожній з категорій громадян росла однаково. Тепер вони скасували цей коефіцієнт і вийшло, що відразу кілька категорій стали отримувати одну і ту ж зарплату. Розуміли, що грошей на всіх не вистачить», — сказав нам Охріменко. За його словами, виправити це можна, якщо тільки перерахувати зарплати, враховуючи нову мінімалку і коефіцієнти.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українцям доведеться заплатити податок на нерухомість: кому чекати квитанцію і скільки доведеться віддати

27 травня 2017, 18:11

Кабмін прив'язав виплати бюджетникам до прожиткового мінімуму

22 травня 2017, 13:32

Українські провайдери піднімуть свої ціни через блокування сайтів РФ

17 травня 2017, 15:45

Останні новини за сьогодні: