Новини / Події / Кабмін спрощує роботу з реєстрами, а оренда дорожчає – огляд ринку нерухомості
29 травня 2017, 10:44
Розмір шрифта: А А А

Кабмін спрощує роботу з реєстрами, а оренда дорожчає – огляд ринку нерухомості

Кабмін спрощує роботу з реєстрами, а оренда дорожчає – огляд ринку нерухомості, кабмін, реєстри нерухомості, онлайн-доступ, орендні ставки
Кабмін спрощує роботу з реєстрами, а оренда дорожчає – огляд ринку нерухомості

Кабмін спростив роботу з реєстрами нерухомості

Кабінет міністрів України прийняв постанову про забезпечення онлайн-доступу громадян до реєстру рухомого і нерухомого майна. За словами міністра юстиції Павла Петренка, тепер при здійсненні угод з майном буде легко перевірити, чи не має воно погану історію.

Експерти вітають позитивні зміни щодо реформування, але не бачать у цьому рішенні прогресивності. «Оцінюючи будь-яку ініціативу, варто проаналізувати, як йшли справи до її прийняття. Постанова може бути новою з юридичної точки зору, але на практиці не мати ніякого сенсу. До відкриття реєстру нотаріус в обов‘язковому порядку перевіряв «чистоту» об’єкта угоди, і якщо були якісь обтяження, вона в жодному разі не могла відбутися», – коментує Олексій Говорун, заступник генерального директора з розвитку і маркетингу компанії ТММ.

Тепер, дійсно, покупець зможе зробити це самостійно перед зверненням до нотаріуса. Але тут його може очікувати неприємний сюрприз. Зважаючи на зарегульованість і неповороткість української системи часті випадки, коли в реєстрі об‘єкт може бути обтяжений, а насправді таким не бути – всі зобов’язання по ньому виконані, але це не відображено в реєстрі.

«Тому не можна сказати, що ця ініціатива кардинально спростить чинну практику. Значно важливіше створити автоматичну процедуру зняття обтяжень у разі виконання відповідних зобов'язань власниками рухомого і нерухомого майна. Це дозволить виключити помилки або небажання чиновників знімати обтяження. Крім того, залишилися проблеми з програмним забезпеченням – всі чули про випадки підвисання реєстрів. Тому ми не знаємо, чи готова система до збільшення запитів», – додає Олексій Говорун.У регіони заходять міжнародні рітейлери

Український ринок рітейлу починає демонструвати ознаки зростання. Про це свідчать не тільки нові ТРЦ столиці, але й прихід у регіони відомих брендів.
Найбільший в Західній Україні торгово-розважальний центр Victoria Gardens поповнився новими якірними операторами та орендарями галереї.

У ТРЦ зайшли бренди польської групи LPP і одна з найбільших мультибрендових мереж України з продажу спортивного одягу та взуття – MEGASPORT. Крім цього, площі в Victoria Gardens орендували німецький бренд чоловічого одягу та взуття Roy Robson і дебютанти на ринку Львова — бренд дитячого одягу фінська Reima і магазин нішевої парфумерії та косметики Aromateque.

Девелопером Victoria Gardens є компанія Фенікс-Капітал.У Києві дорожчає оренда площ у ТРЦ

У Києві істотне зниження обсягу вакантних площ в торгових центрах та, як наслідок, зростання максимальних орендних ставок.

За даними компанії JLL, максимальна орендна ставка в торгових центрах Києва в 1-му кварталі 2017 року збільшилася на 4,5% і склала $815 за кв. м на рік (без урахування ПДВ і операційних витрат).

При цьому індивідуальні домовленості про фіксацію курсу долара, які спостерігалися в 2014-2016 роках, практично повністю поступилися місцем новим договорам оренди із зазначенням ринкової орендної ставки в іноземній валюті. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Порошенко доручив збільшити кількість авіарейсів до Європи

31 травня 2017, 16:22

У Кабміні пригрозили тюремними термінами за дірки на дорогах

30 травня 2017, 15:27

У Гройсмана розповіли, на що чекати українцям від реформи ринку землі

30 травня 2017, 08:06

У Авакова хочуть блокувати будь-які сайти без рішення суду

25 травня 2017, 17:03

Останні новини за сьогодні: