Новини / Події / Як змінилася Apple з приходом Тіма Кука
18 травня 2014, 08:20
Розмір шрифта: А А А

Як змінилася Apple з приходом Тіма Кука

Як змінилася Apple з приходом Тіма Кука, Apple, Тім Кук, Стів Джобс, благодійність
Як змінилася Apple з приходом Тіма Кука

Тім Кук розповідає, що коли його призначили на посаду голови Apple, Стів Джобс сказав: “Я б не хотів, щоб ти питав, що б зробив би я на твоєму місці. Роби те, що вважаєш за правильне”. Повчання гідне, але наскільки воно допомогло компанії?
Здебільшого Apple сьогодні перебуває приблизно на тому ж рівні, як і за життя Джобса: ті самі основні продукти, майже ті самі ціни, ті самі орієнтири на простоту і функціональність.
Однак, якщо копнути глибше, можна виявити, що Кук дійсно прислухався до поради свого попередника на посту голови купертинського гіганта і змінив компанію так, як вважав за потрібне. Ось найбільш значні кроки Тіма Кука.
Збільшення витрат на благодійність
Одним з перших кроків Тіма Кука в якості генерального директора стало збільшення благодійних пожертв від співробітників від Apple до $10 тис.
У 2012 р. Кук пожертвував $50 млн для Стенфордського госпіталю, половина пішла на будівництво нової будівлі, а решта – для будівництва дитячого госпіталю. Кук також розповів про участь Apple в Project RED. За його словами Apple виділила $50 млн для розвитку програми.
Project RED був створений компанією U2 під керівництвом Боно і Боббі Шрайвера з метою надання допомоги жінкам і дітям, хворим на ВІЛ/СНІД в Африці.
Apple поповнила список 15 компаній, які пожертвували по $500 тис. на програму боротьби з бідністю SF Gives, приєднавшись до таких компаній, як Google, LinkedIn і Zynga. Програма була запущена на початку березня цього року і є дітищем генерального директора Salesforce.com Марка Беніоффа та генерального директора Tipping Point Даніеля Лурі.
Мета програми – зібрати по $500 тис з 20-ти великих компаній (суму – $10 млн) і відправити всі гроші на місцеву благодійність.
Google Maps і YouTube зникли з набору програм за замовчуванням.
Додатки від Google – «Карти» і YouTube – було вирішено виключити з набору програм в мобільній операційній системі iOS для iPhone та iPad. Викликано це тим, що компанія розробила свої власні додатки з аналогічним функціоналом і софт від Google конкурував з нативними додатками Apple. На жаль, якість “яблучних” додатків залишала бажати кращого: “карти” працювали зі збоями, і більшість користувачів назад встановили на свої гаджети Google Maps. Тіму Куку довелося вибачитися за випуск “сирого” ??софта і порекомендувати програми сторонніх виробників.
Apple представила iPad Mini, зробила екран свого фірмового смартфона більше, і за повідомленнями збирається зробити iPhone ще більше.
Це не дуже масштабні зміни, але тут Тім Кук пішов врозріз з думкою свого попередника про те, наскільки великими мають бути планшети. Стів Джобс був упевнений в тому, що планшети з маленькою діагоналлю неприйнятні. Mini вийшов трохи більший звичайного 7-дюймового планшета на Android, але досить мініатюрний порівняно зі своїми “братами” з модельного ряду iPad. Таким чином, Apple готова ігнорувати те, що сказав Джобс, щоб розширити свою лінію планшетних пристроїв.
Кук підвищив Джонні Айва і позбувся Скотта Форсталла.
Однією з великих кадрових перестановок в топ-менеджменті Apple можна назвати призначення Джонатана Айва головною креативною силою компанії. Скотт Форсталл був головним програмним інженером iPhone і iPad. Разом з Джобсом він створив зовнішній вигляд і багато в чому відповідальний за весь користувальницький досвід від програмної начинки цих пристроїв. Але Форсталл, за чутками, був досить політизованою особистістю і не зійшовся характерами з іншими керівниками підрозділів Apple. Кук вирішив змінити його на Айва і передати йому відповідальність за майбутнє iPhone.
iOS кардинально поміняв дизайн
Під початком Джонатана Айва зовнішній вигляд софта в iPhone і iPad змінився кардинально. З виходом сьомої версії операційки користувачі отримали мінімалістичний “плоский” дизайн з контрастними іконками і яскравими квітами. Не всіма новий зовнішній вигляд був сприйнятий позитивно, але що поробиш – тепер iOS буде такий, як захоче Джоні Айв.
Apple купила 24 компанії
Під керівництвом Тіма Кука політика Apple в області злиття і поглинань стала більш агресивною: компанія придбала 24 компанії за останні 18 місяців. Більшість з них маленькі і дуже вузьконаправлені. З великих придбань варто відзначити можливу операцію з купівлі виробника навушників Beats.
Apple виробляє комп’ютери в США
Стаціонарний комп’ютер Mac Pro тепер виготовляється на території США, що є важливим кроком щодо забезпечення виробництва на території Штатів і створення там робочих місць.
Новий Mac Pro у формі циліндра став першим комп’ютером, який компанія вирішила повністю збирати на території США, і тому зіткнулася з певними труднощами, що вилилося в затримку поставки пристроїв.
Попит на новий Mac Pro виявився набагато вищий за очікування самої Apple, тому деякі покупці досі не отримали свої комп’ютери, хоча оформляли замовлення на початку року.
Apple збільшила виплати акціонерам
Apple оголосила про те, що рада директорів підписала указ про значне збільшення розміру капіталу, призначеного для виплат акціонерам у рамках відповідної програми компанії. Компанія має намір залучити в цілому понад $130 млрд в рамках розширеної програми до кінця календарного 2015 р.
Частиною програми, схваленої радою директорів, є зворотний викуп акцій на суму $90 млрд замість $60 млрд – бюджету, заявленого торік. Apple як і раніше планує щороку залучати близько $1 млрд на погашення зобов’язань за акціями з обмеженнями, у яких підходить термін переходу прав.
Відхід Кеті Коттон
Кеті Коттон, віце-президент Apple зі світових корпоративних комунікацій (PR), пішла на пенсію. Коттон працювала у відділі зі зв’язків з громадськістю Apple майже 20 років і була одним з найдосвідченіших керівників компанії.
Коттон заявила, що їй було складно прийняти це рішення, оскільки “Apple є частиною мого серця”.
Кеті відома тим, що завжди активно захищала Apple і її керівництво, виступаючи посередником між компанією та представниками ЗМІ. Враховуючи те, наскільки Apple закрита і секретна компанія, Коттон працювала за дійсно складних умов, але відмінно справлялася зі своїми обов’язками.
Тепер Куку належить знайти нову людину, яка буде настільки ж добре підтримувати репутацію Apple.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Без Apple, Lego і Nokia: Українська митниця перестала пропускати посилки більш ніж тисячі торгових марок

31 травня 2017, 10:44

Стів Возняк вважає, що поруч з таким революційним продуктом буде стояти ім'я Tesla, а не Apple

30 травня 2017, 15:42

У мережі з'явилися зображення iPhone 8

19 травня 2017, 12:13

Останні новини за сьогодні: