Новини / Події / Як стягнути гроші з сусіда, який затопив квартиру?
28 серпня 2013, 11:15
Розмір шрифта: А А А

Як стягнути гроші з сусіда, який затопив квартиру?

Як стягнути гроші з сусіда, який затопив квартиру?, адвокат, затоплення квартири, сусіди
Як стягнути гроші з сусіда, який затопив квартиру?

Радить адвокат, керуючий партнер ЮФ «Можаєв і Партнери» Михайло Можаєв:

Для того щоб примусово стягнути розмір завданої матеріальної шкоди внаслідок затоплення квартири або ж знищення в ній якогось майна, необхідно наступне.

1. Відразу після затоплення максимально точно зафіксувати результати затоплення за допомогою фото чи відеозапису. Запросіть двох сусідів (свідків), щоб вони зайшли в квартиру і самі побачили всі пошкодження.

2. Звернутися в комунальне підприємства, яке обслуговує будинок, для обстеження вашої квартири та отримання відповідного акта про затоплення. В акті вказується: склад комісії, яка проводить обстеження квартири і те, що комісія встановила: місцерозташування квартири, її стан, що саме залито в квартирі (коридор, стіни, кімнати), площа ушкоджень, а також причини затоплення.

3. Запросити незалежного експерта, який складе звіт про розмір завданої матеріальної шкоди.

4. Письмово звернутися до винуватця / ів затоплення з вимогами компенсувати завдані збитки.

5. Якщо вам відмовляють у компенсації в добровільному порядку — необхідно звернутися до суду за місцем перебування відповідача. Для цього зверніться до юриста для складання позовної заяви, отримання консультації про порядок його подачі і сплату судового збору. При цьому слід пам'ятати, що на дані правовідносини поширюється загальний строк позовної давності у 3 роки. Якщо при спілкуванні з винуватцем вам було завдано моральну шкоду, то в суді додатково необхідно заявити вимогу про компенсацію розміру моральної шкоди. Якщо в результаті затоплення в квартирі знищено майно (телевізор, побутова техніка, килимові покриття і т.п.) — також необхідно завити вимогу про компенсацію їх вартості. Для цього необхідно буде довести їхню ціну і те, що вони були пошкоджені в результаті затоплення. Після вступу в силу рішення суду необхідно отримати виконавчий лист і подати його до органів державної виконавчої служби. Якщо і після цього боржник добровільно не оплачує збиток і понесені витрати — відбувається примусове стягнення боргу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Вартість юрпослуг підвищиться через прожитковий мінімум

11 січня 2017, 07:43

Прецедент: в Україні суд присяжних вперше в історії виправдав обвинуваченого

31 жовтня 2013, 08:04

Останні новини за сьогодні: