Новини / Події / Фінляндія навчить Україну, як замінити газ альтернативними видами палива
30 березня 2017, 19:04
Розмір шрифта: А А А

Фінляндія навчить Україну, як замінити газ альтернативними видами палива

Фінляндія навчить Україну, як замінити газ альтернативними видами палива, Фінляндія, офіційна делегація України, альтернативні види палива
Фінляндія навчить Україну, як замінити газ альтернативними видами палива

Офіційна делегація України вирушила до м. Хельсінкі (Фінляндія) для участі у Північно-балтійській біоенергетичній конференції, ключовими темами якої є політика заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними видами палива та розвиток ринків біомаси, високоефективної когенерації, біопалива.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, інформує Урядовий портал.

«У ході візиту до Фінляндії разом з представниками МЗС Фінляндії та провідними фінськими компаніями ми обговоримо технічні рішення та економічні моделі виробництва тепла з альтернативних джерел, стимулюючі інструменти для розвитку ринку біомаси, механізми розвитку високоефективної когенерації в Україні», — зауважив голова Агентства.

За його словами, у країнах Балтійського регіону активно розвивається біоенергетика. Фінляндія – одна з провідних країн у цьому питанні. Вже у 2015 році частка «зеленої» енергії в кінцевому енергоспоживанні Фінляндії склала 39,3%, з яких близько 80% отримано з біомаси.

"Для України, яка має значний потенціал використання відходів сільського та лісового господарства, досвід Фінляндії щодо виробництва енергії з альтернативних видів палива надзвичайно корисний», — прокоментував голова Агентства.Як пояснив Савчук, загальний потенціал сільськогосподарських відходів в Україні становить 93,5 млн т. Використовуючи на енергетичні потреби лише 37% відходів с/г культур, потенційно можна замістити понад 9 млрд м куб. газу в рік.

Додатковим джерелом біомаси є вирощування енергетичних культур на малородючих землях, яких в Україні близько 4 млн га.

«При вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур можна замістити до 5,5 млрд м куб. газу в рік», — наголосив Савчук.

Голова Агентства також розповів, що Україна та Фінляндія вже розпочала співпрацю у сфері відновлюваної енергетики. В рамках підписаного у січні 2017 року Меморандуму про взаєморозуміння між Держенергоефективності та Міністерством закордонних справ Фінляндії заплановано обмін досвідом та знаннями щодо державної політики та механізмів стимулювання розвитку «зеленої» енергетики, сприяння реалізації спільних проектів, участь у різних публічних заходах.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Країна ЄС допоможе Україні відмовитися від газу

1 квітня 2017, 18:11

Фінські вчені створили екологічний пластик із золи

1 березня 2017, 10:11

Україні знайшли оптимальний сценарій для реформи освіти

19 лютого 2017, 17:06

Названа найбільш залежна від смартфонів країна

28 грудня 2016, 17:24

Останні новини за сьогодні: