Новини / Події / НБУ відніс до категорії неплатоспроможних ще один банк
20 січня 2017, 19:51
Розмір шрифта: А А А

НБУ відніс до категорії неплатоспроможних ще один банк

НБУ відніс до категорії неплатоспроможних ще один банк, НБУ, банк Народний капітал, неплатоспроможність
НБУ відніс до категорії неплатоспроможних ще один банк

Правління НБУ прийняло рішення віднести ВАТ Банк Народний капітал до категорії неплатоспроможних.

Як повідомляється на сайті регулятора, в липні 2016 року цей банк був віднесений до категорії проблемних у зв'язку з невідповідністю його структури власності вимог прозорості.

Однак, фінустанова не привело свою діяльність у відповідність з вимогами законодавства, при цьому Національний банк звертав увагу банку та його акціонерів на цю проблему ще з грудня 2014 року.

На сьогодні більше 85% акцій банку належить особам, жодне з яких не бере істотної участі в банку. Єдиним власником істотної частки в банку є Валерій Макаренко (14,24%), який отримав таку можливість з порушенням закону без погодження Національного банку, через що тривалий час був позбавлений права голосу.

Протягом 2016 року в НБУ було подано кілька пакетів документів для погодження істотної участі як його акціонерами, так і третім особам. Розглянувши ці документи, Національний банк прийняв рішення про заборону придбання істотної участі через незадовільність фінансового стану заявників і неможливість підтвердження джерел походження їх коштів.

За даними НБУ, 16 січня 2017 року банк прийняв рішення про ліквідацію за ініціативою власників і подав документи регулятору для отримання згоди на ліквідацію.

Відповідно до статті 78 Закону України «Про банки і банківську діяльність», таку згоду може бути надано тільки за відсутності ознак, за якими банк може бути віднесено до категорії проблемних або неплатоспроможних. При цьому, ПАТ Банк Народний капітал на момент подачі документів вже було віднесено до категорії проблемних. Таким чином, Національний банк не може задовольнити клопотання банку.

Кошти 99% вкладників банку будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі. Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладів у обсязі близько 11 млн. гривень.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Банки попередньо вмовили НБУ знизити планку докапіталізації

16 травня 2017, 17:23

В НБУ назріває новий конфлікт через грошово-кредитну політику

11 травня 2017, 13:41

Керувати Нацбанком буде перший заступник Гонтарєвої

10 травня 2017, 11:05

Останні новини за сьогодні: