Новини / Події / Село в Донецькій області хоче приєднатися до Росії
1 червня 2011, 15:57
Розмір шрифта: А А А

Село в Донецькій області хоче приєднатися до Росії

Село в Донецькій області хоче приєднатися до Росії, Росія, Україна, село Авіла-Успенка, кордон, цивілізація, Ціна, бензин
Село в Донецькій області хоче приєднатися до Росії

З початку 1990-х між Україною і Росією з'явилося «заговорене» місце — село Авіла-Успенка. По цьому населеному пункту пройшов кордон. Україні дісталася частина вулиці з десятком будинків, росіянам — основна частина з магазинами, школами і навіть кладовищем

Уже понад 20 років жителі села намагаються приєднати 13 українських обійсть до Росії. Натомість РФ виділила б Україні шматок поля. І місцева влада обох країн двома руками «за», а справа з мертвої точки не зрушується, пише «Сьогодні».

Найцікавішим прикладом абсурдності ситуації є будинок, який кордон «перерізав» навскоси. Кухня з туалетом відійшла до Росії, а решта — до України. Згодом власник дому домігся, щоб будинок віднесли в РФ.

Ще одним цікавим прикладом є два будинки, які опинилися на нейтральній території. Російська сторона нещодавно між КПП поставила двометрову огорожу, щоб точно визначити кордон. Але в кривій провулок із двома будинками паркан не зміг пройти. За законом туди ніхто не може потрапити, окрім господарів, — навіть «швидка» не може заїхати».

За словами місцевих жителів, українські будинки хочуть приєднатися до російської Авіла-Успенки через те, що на території України немає ні магазинів, ні аптеки, ні шкіл. Питна вода — в криницях. До цивілізації — близько 20 км шляху. Українці ходять за покупками до Росії. Пропуск через КПП тільки за паспортом. Всі ціни на продукти там вище і тільки в рублях.

Для прикладу, в найближчому сільмазі залежане сало продавалося по 122 руб/кг (41 грн), напівкопчена ковбаса — 292 руб/кг (97 грн), яблука — 97 крб/кг (32 грн). Ціна на хліб-»цеглинка» така, як і в України, — 12 руб (4 грн). І тільки бензин в Росії дешевше:А-95 коштує 7,5 грн замість 10 грн на донецьких автозаправках.
Місцева українська влада говорить, що нічим не може допомогти в даній ситуації. За словами голови Амвросіївського райради Бориса Репухова, це не компетенція району або навіть області.

«У 2010-му зверталися до МЗС з пропозицією, щоб будинки, що залишилися в Авіла-Успенці, віддати Росії, а натомість отримали б ріллю. І в 2003-му, і в 2006-му зверталися. Це питання має бути винесено на Міждержавну комісію, щоб Путін і Азаров внесли пропозиції президентам.

Але, на жаль, коли на зустрічі двох президентів розглядався документ про демаркації, наше питання навіть не було внесено до пропозиції».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: