Новини / Події / Київ назвав зростання комунальних платежів на 40% умовою кредиту МВФ
21 листопада 2013, 16:42
Розмір шрифта: А А А

Київ назвав зростання комунальних платежів на 40% умовою кредиту МВФ

Київ назвав зростання комунальних платежів на 40% умовою кредиту МВФ, Міжнародний валютний фонд, Микола Азаров, підвищення тарифів, комунальні платежі
Київ назвав зростання комунальних платежів на 40% умовою кредиту МВФ

Міжнародний валютний фонд вимагає від України підвищення цін на газ і тепло для населення на 40% і заморожування зарплат заради кредиту, сумірного з платежами країни за раніше взятими боргами, сказав прем‘єр-міністр Микола Азаров.

Прем’єр вперше назвав масштаби підвищення, але не сказав, чи має намір уряд слідувати рекомендаціям, і не назвав суму кредиту, за яким Київ звернувся до фонду ще на початку року.

За його словами, ключовий кредитор вимагає заморозити мінімальну зарплату і зарплати бюджетникам, скоротити субсидії в енергетиці та податкові пільги в аграрному секторі.

«Такими заходами обумовлюється надання кредитів фонду в обсягах, необхідних для виконання фінансових зобов‘язань перед самим же МВФ», — сказав Азаров на засіданні уряду в четвер, пославшись на отриману від МВФ лист.
За даними МВФ, Україна, яка погасила в 2013 році пікову суму в $5,6 млрд, в найближчі два роки має повернути решту $5,1 млрд, включаючи $3,663 млрд в 2014 році і $1,485 млрд в 2015.

У 2011 році фонд заморозив програму stand-by на суму близько $15,5 мільярдів після того, як Київ відмовився від раніше обіцяних кредитору реформ, зокрема, від підвищення внутрішніх цін на газ, що загрожувало зростанням соціальної напруженості.

На початку цього року, в який Україна увійшла з падінням економіки і рекордними зобов’язаннями за зовнішніми боргами, влада звернулася до МВФ за новими кредитами, але почули всі ті ж вимоги.
Сприятлива кон‘юнктура на міжнародних ринках у першому півріччі дозволила уряду залучити $2,25 млрд через випуск євробондів і частково рефінансувати боргові виплати. У вересні Київ знайшов підтримку у підконтрольного Кремлю російського Ощадбанку, організував залучення кредиту на $750 мільйонів.

Місія МВФ, проаналізувавши в жовтні економічну ситуацію на Україні, знову порекомендувала владі перейти до політики більш гнучкого курсу гривні, провести реформи в енергетиці, включаючи підвищення цін на газ, і обмежити бюджетні витрати .

Однак президент Віктор Янукович, який збирається балотуватися на другий п’ятирічний термін на початку 2015 року, відкинув болючу для виборців рекомендацію.

Залишилася без кредитів МВФ Україна змушена була витратити на погашення зовнішніх держборгів, які в цілому за весь рік досягали $9 мільярдів, значну частину міжнародних резервів Нацбанку, і до 1 листопада скоротилися до $20,6 млрд з $24,6 млрд на початку року.

Загальні виплати за зовнішніми боргами уряду і Нацбанку, що припадають на майбутній рік, перевищують $8 млрд, і здатність країни обслуговувати ці зобов'язання викликає тривогу інвесторів.

Києву також щомісяця потрібно близько $1 млрд на імпорт російського газу, який на внутрішньому ринку продається за ціною значно нижчою від закупівельної, що є головною причиною збитковості держкомпанії Нафтогаз, яка потребує постійної бюджетної підтримки.

Три міжнародних рейтингових агентства знизили суверенні рейтинги країни, дефіцит торгівлі якій майже досяг $10 мільярдів, приблизно стільки ж потрібно виплатити за зовнішнім держборгом до кінця 2014 року, а валютні резерви впали до 2,5 місяця імпорту.

Відрізана від міжнародних ринків капіталу Україна розраховує, що до відкриття нового вікна можливостей зможе рефінансувати виплати за держборгом за рахунок внутрішніх позик. Однак це також стає складним в умовах скорочується з середини минулого року економіки.

Нагадаємо, що раніше керівники української держави неодноразово заявляли, що вони не мають наміру задовольняти вимоги МВФ.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стало відомо, хто найбільше платить за комуналку

1 червня 2017, 20:35

Останні новини за сьогодні: