Новини / Події / Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати
29 травня 2017, 13:53
Розмір шрифта: А А А

Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати, Верховна Рада, візовий режим, Росія
Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

У Верховній Раді обговорюють можливість ввести візовий режим з Росією

Ймовірність запровадження віз для росіян найближчим часом не велика, говорять експерти. Але такий крок став би логічним продовженням безвиза з Європою і санкцій проти Росії. Однак рішення треба було приймати в 2014, після окупації Криму, вважають політологи. У Верховній Раді законопроект про візи для росіян зареєстрували ще на початку 2016 року. Нова хвиля за візовий режим піднялася після того, як голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак заявив, що парламент може в терміновому порядку прийняти проект постанови про введення візового режиму. Сайт «Сегодня» розібралася, як і коли може заробити візовий режим з РФ.

Хто може поміняти правила

Українські депутати не зможуть ввести візовий режим з РФ за своїм рішенням. Між Україною і Росією в‘їзд без віз діє з 1997 року. Щоб розірвати угоду, Кабмін повинен письмово попередити уряд РФ. За документом, візовий режим вводитися через півроку після разорвания договору. За цей час в Росії можуть взяти дзеркальне рішення. Україна вже змінювала умови договору в 2015 році, коли ввела для росіян в’їзд із закордонним паспортом. При цьому положення про в‘їзд до Росії для українців не змінилися. Депутати Верховної

Ради ще в минулому році зареєстрували звернення до Кабінету міністрів про запровадження віз для росіян. Однак якщо депутати проголосують за візовий режим з РФ, це буде лише рекомендацією для Кабміну.

«Дія зазначеної Угоди несе безпосередню загрозу національній безпеці України і має бути припинена», – пояснює автори проекту постанови в пояснювальній записці.

У 2016 році в Україну з’їздили 1,47 млн росіян. Час введення візового режиму залежатиме від процедури отримання віз. Їх видачу Міністерство закордонних справ може організувати або на кордоні, або в консульствах. В обох випадках Мзс доведеться витратитися на збільшення штату. Однак поки Україна не контролює всю кордон, видача віз на кордоні малоймовірна. А для відкриття нових консульств Україні потрібно отримувати дозвіл в РФ. Зараз українські представництва працюють тільки в п‘яти російських містах: Москві, Ростові-на-Дону, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі і Новосибірську. До того ж, візовий режим додасть роботи прикордонникам і створить черги на контрольно-пропускних пунктах.

Коли чекати візовий режим з РФ

Найбільша ймовірність запровадження віз для росіян була в 2014 році, вважає Андрій Миселюк, директор Інституту соціально-політичного проектування «Діалог». Оскільки це питання політики підіймають кожен рік, ймовірно, і цього разу депутати нічого не візьмуть. Однак політолог зазначає, що вводити візовий режим з Росією потрібно, але після відновлення контролю над кордоном.

«Це вже не перша спроба депутатів проголосувати за постанову. Найбільші шанси прийняти рішення про візи були навесні 2014 року. Тепер Верховна Рада час від часу повертається до цього питання. Фактично це ходіння по колу, кажуть, що це буде погано для наших співвітчизників, що їздять у Росію. В цей раз все так само повториться. Це питання потрібно піднімати час від часу, щоб підготувати і політикум, і суспільство до введення візового режиму після повернення кордону. Це питання цілком адекватний і його потрібно тримати на увазі», – зазначив політолог.

У 2016 році Міністерство закордонних справ не підтримала ініціативу депутатів. Введення відповідного візового режиму ускладнить в’їзд в РФ українцям, вважають у відомстві. Тільки в 2016 році в Росію з‘їздили 3,8 млн громадян України. А наявність неконтрольованої кордону нівелює посилення національної безпеки через запровадження віз для росіян. У Мзс зазначили, що візовий режим вимагатиме значного збільшення штату консульств в Росії і фінансування видачі віз.Питання візового режиму з Росією потрібно розглядати в контексті прийняття закону про окупованих територіях, впевнений директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик. Цей закон повинен регулювати припинення торгівлі з окупованими територіями, закриття кордонів та спецрежим для в’їзду росіян.

«Повинен бути всеохоплюючий закон про окупованих територіях. Поки ухвалення візового режиму буде мати як негативні, так і позитивні моменти. Позитивні більше в політичній площі – регулювання трафіку з Росії. Це буде стимулювати ідентифікацію і ведення реєстрів перебування громадян РФ, їх реєстрацію в українських органах», – розповідає Віталій Кулик.

Так як візи ускладнять пересування громадян, які живуть у прикордонній зоні – візовий режим створить проблеми для сезонних працівників. Також українцям складно буде відвідувати родичів. У свою чергу Росія навряд чи введе симметрический візовий режим. За словами Віталія Кулика, Росія буде будувати собі образ захисника українських громадян.
«Росія піде шляхом спрощення отримання українськими громадянами російського громадянства. Вона вже визнала документи «Л/ДНР». Росія може зробити так, що власники паспортів «Л/ДНР» візи будуть не потрібні, а з українськими паспортами потрібні. Швидше за все РФ буде демонструвати, що саме вона захищає українських громадян», – додає експерт. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: