Новини / Події / Банки українцям перерахують кредитні розцінки за новими правилами
27 березня 2017, 19:51
Розмір шрифта: А А А

Банки українцям перерахують кредитні розцінки за новими правилами

Банки українцям перерахують кредитні розцінки за новими правилами, фінансисти, кеш-кредити, кредитна історія, перегляд цін
Банки українцям перерахують кредитні розцінки за новими правилами

У цьому році фінансисти обіцяють трохи полегшити життя споживачам дрібних кредитів. Перехопити до зарплати стане трохи дешевше.

«За попереднім прогнозом, кеш-кредити можуть подешевшати на 3-4% річних. Може бути на 5%. Подивимося, як впаде депозитний ринок», — оцінила перспективи директор з роздрібного кредитування Альфа-Банку Ольга Пархоменко.

В першу чергу будуть знижувати ставки для перевірених клієнтів з доброю кредитною історією. Рідше на знижки зможуть розраховувати позичальники «з вулиці», вперше прийшли в банки за позиками.

«Можливо, зробимо вигідні пропозиції для лояльної аудиторії», — підтвердив директор департаменту споживчого кредитування Кредобанку Сергій Кирюхін.

Хоча, звичайно, нинішній перегляд цін не стане революційним. Адже кеш-кредити славляться своєю дорожнечею, і в кращому випадку, процентні ставки опустяться до 80-85% до 75-80% річних.

«Зниження на 2-4% річних істотно не відбивається в щомісячних платежах при кредитах в 5-20 тис. грн. У цьому діапазоні сьогодні знаходяться середні затребувані суми. Тому не буде такого, що постійні клієнти будуть мігрувати між основними гравцями, у яких базові умови майже однакові», — зазначив голова правління Forward Bank Андрій Кисельов.

Втім, новим позичальникам і тим, хто не може похвалитися гарною кредитною історією (допускав прострочення при виплаті кредитів у різних банках) не дістанеться навіть цих знижок. Їм доведеться платити повну ціну.«Система дозволяє ряду клієнтів, навіть з поганою історією давати позики, але тільки під велику ставку. Нею банки компенсують кредитні ризики, які одержують в даному сегменті», — зазначив політику кредиторів член правління, директор з ризиків Ідея Банку Ростислав Синишин.

Більше позичальників — більше кредиторів

Хоча вибір у позичальників буде стає все ширше. Банки люблять видавати кеш-кредити з-за їх дорожнечі: якщо на них вони заробляють до 80-85%, то на іпотеці або автокредитах в середньому лише 15-25% річних (іноді до 30% річних). Так що кількість банків, що видають позики готівкою може зростати.

Банкіри сподіваються на розширення кола потенційних клієнтів. Адже зараз тільки 40% українців можуть похвалитися великою офіційною зарплатою, а з 60% громадян роботодавці платять «у конвертах». І вони можуть принести банку довідку лише з мінімальною зарплатою — зараз це 3200 грн. — і отримати скромний кредит.Адже оцінюючи позичальника, банк враховує не просто дохід людина, але і його можливість прожити на цю суму. З урахуванням витрат на їжу та комунальні послуги, які постійно зростають.

«Кожне підвищення комуналки викидає новий сегмент прострочення, яка стабілізується не раніше, ніж через 2-3 місяці», — зауважив Ростислав Синишин.

Коли подешевшає

До істотного зниження ставок кредитори поки не готові. Не тільки з-за високих відсотків за депозитами (за ним продовжують платити більше 20% річних у гривні), але і з-за ахового фінансового стану позичальників.Адже як тільки люди починають порушувати графік погашення кредитів, банки тут же починають формувати великі резерви. Торік Нацбанк посилив вимоги на цей рахунок (постановою №351). Достатньо зовсім невеликої проступку позичальника, і банк повинен формувати 100%-е резерви: якщо людина має, скажімо, 20 тис. грн., то від банку не вимагається такі ж 20 тис. грн. заморозити на спецрахунку на випадок неповернення. В умовах тотальних неплатежів по кредитах і армії проштрафилися позичальників — це грандіозні витрати для банку.

Точні розмір резервів за новими правилами поки ще не перерахували — банкіри переоцінять вже видані кредити лише до осені 2017 р. Їх потрібно оцінювати вже за міжнародними стандартами, адаптовану методику для яких Нацбанк ще не підготував. Але фінансисти вже зараз передчувають додаткові витрати від всієї цієї кампанії: вони можуть вирости на 50-60%.

Але це ще не точно, і поки фінансисти не отримають точних оцінок і не доповідатимуть про це власникам, вони не обіцяють великий лояльності до позичальників.«Поки не будуть сформовані всі резерви, поки менеджмент банку не пояснить акціонерам, вистачає капіталу, які обсяги капіталу ще потрібні і як будуть повертатися інвестиції, банки не підуть на активне кредитування і не будуть знижувати ставки, щоб захопити частку ринку, а з ним і ризики. Це стосується всіх позик, у тому числі і кеш-кредитів», — резюмував Андрій Кисельов.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українські банки зобов'язали жорсткіше перевіряти операції клієнтів

29 травня 2017, 14:17

Європа шукає гроші на реформи в Україні

26 травня 2017, 15:35

Останні новини за сьогодні: