Новини / Події / Влада придумала куди дівати українське сміття
24 травня 2017, 19:34
Розмір шрифта: А А А

Влада придумала куди дівати українське сміття

Влада придумала куди дівати українське сміття, цементний завод, мусор, Микола Кузьо
Влада придумала куди дівати українське сміття

Спеціальний моніторинг місць складування відходів, проведений Міністерством екології та природних ресурсів, показує, що в Україні налічується близько 6 тис. Офіційних звалищ. А нелегальних в п'ять разів більше — понад 30 тис. При цьому понад 90% всіх відходів вивозиться на смітники.

Про це повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Микола Кузьо. «У той же час головний принцип ЄС — попередження виникнення відходів і скорочення обсягів тих, які все-таки вивозяться на сміттєзвалища», — розповів чиновник.

Нагадаємо, Мінекоресурсів спільно з європейськими партнерами-донорами розробили проект Національної стратегії поводження з відходами та оприлюднили його для громадського обговорення.

За словами Миколи Кузьо, в спеціальних додатках до цієї стратегії будуть прописані алгоритми поводження з кожним видом відходів і відповідне нормативне регулювання. «Ми хочемо закласти такий підхід в саму стратегію і потім в відповідний законопроект. Важливо правильно застосувати європейський досвід поводження з відходами з урахуванням українських реалій, а також прописати терміни впровадження цих нормативів, щоб не травмувати бізнес раптовими регуляціями», — розповів він.

Один з можливих варіантів скорочення обсягу твердих побутових відходів — спалювати сміття на підприємствах, де в процесі виробництва потрібно багато енергії. Наприклад, на цементних заводах.

«Держава вперше приймає таку стратегію. Ми її підтримуємо, але хочемо дати місце цементному бізнесу в переробці сміття (спалювання в печах з випалювання клінкеру). Є відомий принцип: платить той, хто забруднює. Тому потрібно визначити джерела коштів для субсидування цементних підприємств і підприємств енергетики, які будуть спалювати сміття», — зауважив виконавчий директор асоціації«Укрцемент»Роман Скільський

У той же час, як зазначив заступник міністра екології, цементна промисловість відповідальна за 5-8% викидів парникових газів в світі. Українська галузь — не виняток. Тому міжнародні експерти працюють в рамках скорочення таких шкідливих викидів (в тому числі шляхом фінансового стимулювання за рахунок торгівлі квотами).

Нагадаємо, 22 травня 2017 року на засіданні Міжвідомчої комісії із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату був розглянутий проект плану Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 года.Міністерство екології вже працює разом з фахівцями Світового банку над механізмом впровадження торгівлі квотами в рамках самої України (за аналогією з торгівлею між державами за Кіотським протоколом). Даний механізм буде реалізований або в 2020 р, або у 2022 р в залежності від швидкості роботи з приєднання до європейських норм (згідно з Угодою про асоціацію з ЄС).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Києві хочуть штрафувати за сміття на п'ять тисяч гривень

9 лютого 2016, 16:59

В Україні зростає виробництво будматеріалів

20 жовтня 2014, 18:02

Lafarge відкрила в Київській області завод з виробництва щебеню

7 вересня 2010, 16:50

Dyckerhoff відкрив кредитні лінії своїм заводам в Україні

21 вересня 2009, 10:28

Останні новини за сьогодні: