Новини / Події / Лауреатом Нобелівської премії по літературі стала Доріс Лессінг
12 жовтня 2007, 08:41
Розмір шрифта: А А А

Лауреатом Нобелівської премії по літературі стала Доріс Лессінг

Лауреатом Нобелівської премії по літературі стала Доріс Лессінг, Нобелівська премія, Нобелівська премія з літератури, Доріс Лессінг, Добрий терорист, Трава співає
Лауреатом Нобелівської премії по літературі стала Доріс Лессінг

Лауреатом Нобелівської премії по літературі за 2007 рік стала британська письменниця Доріс Лессинг. Її ім‘я оповістив постійний секретар Шведської Королівської академії і член Нобелівського комітету Хорас Енгдаль 11 жовтня. Нагорода присуджена їй з формулюванням за виконане скепсису, пристрасті і провідчеської сили збагнення досвіду жінок.

Доріс Лессинг, вроджена Доріс Мей Тейлор, народилася 22 жовтня 1919 року в Персії, в місті Керманшах (сучасний Бахтаран, Іран). У 1925 році сім’я майбутньої письменниці перебралася до Південної Родезію (зараз — Зімбабве). До 15 років Доріс вчилася в католицькій школі, але не закінчила її. Ніякої формальної освіти надалі вона не отримала. У юності вона працювала доглядальницею, телефоністкою, журналістом. У 1949 році вона виїхала з Африки і перебралася до Лондона. У 1950-х і 1960-х роках була активісткою британської компартії і учасницею антиядерного руху. Їй було відмовлено в праві в‘їзду в ЮАР і до Родезію за критику апартеїду.

Доріс Лессинг почала друкуватися в 1949 році. Її дебютний роман називався The Grass is Singing (Трава співає). Між 1952 і 1969 роком опублікувала напівавтобіографічну серію з п’яти романів і збірки розповідей The Children of Violence (Діти насильства), в 1979-1983 роках випустила серію фантастичних романів The Canopus in Argos Archives Series (Канопус в Аргосе). Один з її найвідоміших романів – The Golden Notebook (Золотий щоденник) – був опублікований в 1962 році і вважається класикою феміністської літератури.

У 1985 році Лессинг опублікувала сатиричний роман The Good Terrorist (Добрий терорист), що здобув похвали критиків. У 1988-му побачила світло книга The Fifth Child (П‘ята дитина), яка вважається однією з найважливіших в пізній творчості письменниці. У 1990-х вона видала дві автобіографічні книги Under My Skin (У моїй шкурі) і Walking in the Shade (Йти в тіні).

Доріс Лессинг присуджені численні літературні нагороди, зокрема іспанська премія принца Астурійського, британська премія Сомерсета Моема, італійська премія Грінцане-Кавур, німецька Шекспірівська премія Альфреда Тепфера.

Церемонія вручення Доріс Лессинг золотій Нобелівській медалі, диплома Шведської Королівської академії і чека на 10 мільйонів шведських крон (1,542 мільйона доларів) відбудеться в Стокгольмі 10 грудня 2007 року.

Правила Шведської Королівської академії забороняють згадку імен потенційних володарів премії не тільки в пресі, але і в приватних бесідах. Напередодні вручення нагороди члени Нобелівського комітету голосують за одного з п’яти кандидатів з короткого списку, зміст якого залишається таємним.

Нобелівська премія по літературі вручається з 1901 року.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Користувачі соцмереж знайшли людину з «найкращою в світі посадою»

23 вересня 2015, 18:55

Через проблеми з посівною в Україні очікується чергове зростання цін

17 березня 2015, 08:09

На Нобелівську премію миру претендують 276 осіб

12 березня 2015, 16:28

Лауреати Нобелівської премії миру заявили про неможливість військового вирішення ситуації в Україні

15 грудня 2014, 07:43

Останні новини за сьогодні: