Новини / Події / Коні вміють «читати» емоції людини, — вчені
10 лютого 2016, 18:10
Розмір шрифта: А А А

Коні вміють «читати» емоції людини, — вчені

Коні вміють "читати" емоції людини, - вчені, вчені, емоції, людина, коні
Коні вміють «читати» емоції людини, — вчені

Вчені вперше виявили, що коні здатні «читати» емоції людини, зокрема розрізняти радісний і розсерджений вирази обличчя.Британські психологи показали 28 коням (21 кастрованому жеребцю і семи кобилам) фотографії людей, які відчувають різні емоції. Побачивши злих осіб коні частіше дивилися лівим оком (таку поведінку пов‘язують з реакцією на негативні подразники). Крім того, у них частішало серцебиття і спостерігалися інші фізіологічні ознаки стресу.

«Дивно, що коні здатні розпізнавати емоції у представників іншого виду тварин. Також примітно, що на негативні емоції вони реагують куди сильніше, ніж на позитивні. Мабуть, коням вкрай важливо швидко виявляти загрозу. Реакція на зле обличчя є аварійною сигналізацією, дозволяючи тварині підготуватися до агресивної поведінки з боку людини — наприклад, до грубого поводження», — заявила співавтор статті Емі Сміт.

У 2015 році вчені з’ясували, що серед ссавців за багатством міміки кінь поступається тільки людині. Окремими рухами очей, брів, куточків губ люди здатні показати приблизно 27 почуттів — від подиву до відрази. Коні також висловлюють свої емоції за допомогою м'язів губ, ніздрів і очей. Вони здатні на 17 таких мімічних рухів, собаки — на 16, а шимпанзе — всього на 13 років.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Створювати паливо з води навчилися вчені з США

14 березня 2017, 19:33

Фінські вчені створили екологічний пластик із золи

1 березня 2017, 10:11

Британські вчені кинули виклик Ейнштейну

29 листопада 2016, 10:11

Останні новини за сьогодні: