Новини / Події / Міграційна служба України вже оформила 2,6 млн біометричних закордонних паспортів і обіцяє без проблем впоратися з ажіотажем з-за швидкого безвиза з ЄС
10 лютого 2017, 17:55
Розмір шрифта: А А А

Міграційна служба України вже оформила 2,6 млн біометричних закордонних паспортів і обіцяє без проблем впоратися з ажіотажем з-за швидкого безвиза з ЄС

Міграційна служба України вже оформила 2,6 млн біометричних закордонних паспортів і обіцяє без проблем впоратися з ажіотажем з-за швидкого безвиза з ЄС, ДМС, біометричні паспорти, євросоюз, Максим Соколюк
Міграційна служба України вже оформила 2,6 млн біометричних закордонних паспортів і обіцяє без проблем впоратися з ажіотажем з-за швидкого безвиза з ЄС

Державна міграційна служба України (ДМС) почала оформляти біометричні паспорти для виїзду за кордон два роки тому, 12 січня 2015 року.

За цей час українці встигли отримати 2,6 млн біометричних паспортів, що є необхідною умовою при перетині кордону з Євросоюзом за спрощеною процедурою. При цьому голова ДМС Максим Соколюк в інтерв‘ю «Європейської правді» пообіцяв, що його служба без проблем впорається з ажіотажним напливом бажаючих оформити біометричний закордонний паспорт, який очікується в світлі останніх новин (Президент Єврокомісії заявив, що Україна отримає безвізовий режим з ЄС до літа поточного року).

«Велика частина тих, хто часто їздить і буде їздити в ЄС – вони вже з паспортами. Зрозуміло, що все одно буде якийсь сплеск активності, але у нас ще є час. Виходимо з того, що технічно безвізовий режим запрацює влітку? Тоді у нас є лютий, березень, квітень, травень, червень. А за п’ять місяців ми ще мільйон паспортів випустимо», — сказав Соколюк.

За словами голови ДМС незабаром будуть працювати вже близько 600 підрозділів з оформлення біометричних паспортів, тоді як донедавна їх було трохи більше 200. Також до оформлення закордонних паспортів підключилися Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). На даний момент їх всього одинадцять, але в найближчі місяці планується запустити ще 5-10 таких центрів. Також продовжують оформляти закордонні паспорти «Паспортні сервіси» держпідприємства ДМС, які зараз приймають 170-200 тисяч заявок на місяць на закордонні паспорти і технічно здатні впоратися з 50% сплеском заявок, тобто оформити близько 250-300 тисяч закордонних паспортів.

Максим Соколюк також пояснив, що відсутність місць на сайті в електронній черзі на оформлення паспорта не означає, що в ГМС зайняті всі потужності. За його словами, система спеціально обмежена таким чином, щоб через інтернет можна було забронювати до 30% місць у черзі на оформлення паспортів. Так що навіть якщо в інтернеті немає місць, то вони є у відділенні ДМС за попередньою реєстрацією в терміналі або в порядку живої черги «сьогодні на сьогодні».

Нагадаємо, що біометричні паспорти в Україні почали видавати 12 січня 2015 року. Біометричний паспорт для виїзду за кордон відрізняється наявністю електронного чіпа, вбудованого в обкладинку паспортної книжки. Крім тієї інформації, яка нанесена на сторінці даних паспорта, чіп містить біометричні дані власника: відбитки вказівних пальців рук, фотокартку особи і цифровий підпис. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Відпустка-2017: почім відпочинок в Україні та Європі

2 червня 2017, 09:25

За день українці отримали рекордну кількість біометричних паспортів

30 травня 2017, 16:03

Добровільне медичне страхування охоплює менше 20% українців

24 травня 2017, 19:28

Останні новини за сьогодні: