Новини / Події / Київські бюджетники можуть залишитися без зарплат
16 липня 2014, 12:48
Розмір шрифта: А А А

Київські бюджетники можуть залишитися без зарплат

Київські бюджетники можуть залишитися без зарплат, бюджетники, службове авто, Київ, Олександр Мазурчак
Київські бюджетники можуть залишитися без зарплат

Щоб знайти гроші, звільнять чиновників і відмовляться від службових авто
Ситуація в Києві є критичною. Вперше за останні роки в бюджеті немає грошей на надбавки вчителям і медикам, а незабаром може не виявитися коштів на зарплати бюджетникам. Не райдужні прогнози експертів і щодо опалювального сезону. Кажуть, людям доведеться або самостійно утеплювати свої помешкання, або померзнути.
ДЕФІЦИТ. Крім того, що у Києва забирають половину його доходів, так ще й надходжень до бюджету немає, а відповідно, немає грошей і на забезпечення життя міста. Дохідна частина горказны не виконана — із запланованих на рік 17,1 млрд гривень надходжень у першому півріччі Київ отримав лише 6,3 млрд (по землі з 4,4 млрд заробили всього 947 млн). Дефіцит держбюджету досяг 3,2 млрд.
«Грошей у бюджеті катастрофічно не вистачає. А тут у другому півріччі вилучають ще 554 млн міжбюджетних трансфертів (ця сума закладена у державному Бюджеті. — Авт.). В цьому році нам потрібно пробувати повернути частину прибуткового податку (загальна вилучається сума ПДФО до держбюджету в 2014 році становить 8,6 млрд грн. — Авт.)», — нарікає депутат «Демальянсу» Василь Гацько.
Під загрозою мало не всі заявлені обіцянки міської влади: від трамвая з Троєщини на Правий берег до Подільського мосту і збільшення місць у садочках. Влада сподівається, що переконає Мінфін відмовитися від цих грошей. «Ми робимо все, щоб ці гроші не вилучили. Ми не можемо собі цього дозволити», — заявляють в «Ударі».
ЕКОНОМІЯ. За словами голови бюджетної комісії Київради Андрія Страннікова, якщо Мінфін забере 554 млн грн., то у міста не залишиться грошей на зарплати. «Це вдарить в першу чергу по бюджетникам (лікарям і вчителям. — Авт.), бо 370 мільйонів з цих грошей — це їх зарплати. Ще майже 200 млн — допомога незахищеним верствам населення», — говорить Мандрівників. Враховуючи, що борг Києва по зарплатах вже досягла 60 млн, а також є борги і надбавок, — положення критично.По надбавок є заборгованість, але це останнє, з чого будуть знімати фінансування (до кінця року потрібно ще 400 млн. — Авт.)», — запевняє Мандрівників.
Експерти кажуть, що ситуація, що склалася, — нонсенс. «У цьому році бюджет за перше півріччя по доходах виконаний на 37%, а повинен бути ближче до 50%», — говорить директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко. Він переконаний, що для вирішення проблеми Київ має залучити кредит, проте влада поки не поспішає, адже борги столиці і так космічні — зовнішній $550 млн, а внутрішній — 5,5 млрд грн.
На даний момент влада бачить один вихід — звільнити частину чиновників і скоротити автопарк. «Ми розробляємо пакет антикризових заходів. Економити будемо на чиновниках, їх зміст, автомобілях. Скоротимо апарат, скоротимо кількість машин в парку — на всьому. Нам потрібно знайти гроші, щоб не зупинити роботу міста, щоб в будинках світло, газ, вода», — продовжив Мандрівників.
«На зиму потрібен мазут, але грошей немає»

Експерт Асоціації міст України, екс-перший заступник глави КМДА з питань ЖКГ Олександр Мазурчак сказав «Сьогодні», що готуватися до зими краще починати заздалегідь. «Люди повинні розуміти, що цієї зими у них, можливо, не буде можливості відкривати вікна від спеки. Якщо переговори з Кремлем не дадуть результатів і газу не буде, Київ чекають такі ж обмеження, як і всю Україну. Температура буде знижена, і 16 градусів у квартирі вже не буде порушенням (норма була 18 градусів. — Авт.), — говорить експерт. — Для того щоб пережити цю зиму, потрібно утеплити вікна, дахи, балкони». За словами Мазурчака, місто має підготувати максимальна кількість мазуту замість газу. На це потрібно кілька мільярдів гривень, а в бюджеті на осінньо-зимовий період передбачено 130 млн. «У Києві кожна квартира розрахована на споживання 3,5 кВт, бо якщо поставити два радіатора у 2-3-кімнатній квартирі, то мережі можуть не витримати, і почнуться відключення», — говорить Мазурчак.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Київ у найближчі 20 років планує розбудовувати правий берег

  26 лютого 2019, 09:14

  Останні новини за сьогодні: