Новини / Події / Смог із повітря можна вловлювати і перетворювати на чорнило для принтерів
20 жовтня 2015, 08:13
Розмір шрифта: А А А

Смог із повітря можна вловлювати і перетворювати на чорнило для принтерів

Смог із повітря можна вловлювати і перетворювати на чорнило для принтерів, забруднення повітря, смог, вуглець, чорнило для принтера
Смог із повітря можна вловлювати і перетворювати на чорнило для принтерів

Як відомо, забруднення повітря загрожує здоров’ю людини. Тому вчені постійно перебувають у пошуку нових методів раціонального застосування вуглецю, навіть перетворюють смог на прикраси.

Випускник Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology) Анірудх Шарма (Anirudh Sharma) нещодавно винайшов ще одну можливість використання вуглецю у повсякденні: він виробляє зі смогу чорнило для принтерів. Ідея відвідала молодого вченого під час подорожі на батьківщину до Індії, де великі густонаселені міста країни страждають від сильного смогу і сажі, тобто неспаленого вуглецю.

Для втілення задуму Шарма сконструював демонстраційний пристрій, який витягує сажу з палаючої свічки і накопичує її на свого роду вістрі. За допомогою вістря ємність для чорнила наповнюється сумішшю з сажі, горілки та оливкової олії.

Поки що чорнило Шарми поступається якістю продукту таких відомих виробників, як HP або Canon. Навіть сам винахідник визнає, що чорнило може бути більш насиченого чорного кольору. У будь-якому випадку сировини на екологічне чорнило більш ніж достатньо: за даними Шарми, чотирьохрічний дизельний двигун здатний лише за 60 секунд виробити вуглецю, якого вистачить на цілий картридж.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Стало відомо, коли продажі електрокарів перевищать продажі автомобілів з ДВЗ

15 травня 2017, 11:13

В Україні відчувається нестача води — Семерак

28 березня 2017, 10:03

Останні новини за сьогодні: