Новини / Події / На Нобелівську премію миру претендують 276 осіб
12 березня 2015, 16:28
Розмір шрифта: А А А

На Нобелівську премію миру претендують 276 осіб

На Нобелівську премію миру претендують 276 осіб, нобелівська премія миру, претенденти, кандидати, лауреат
На Нобелівську премію миру претендують 276 осіб

На Нобелівську премію миру 2015 року претендуватимуть 276 кандидатів, з них 49 – організації. Про це йдеться в повідомленні, поширеному Нобелівським інститутом в Осло. Даний показник лише трохи менше рекорду, встановленого в 2014 році. Тоді на премію миру були номіновані 278 кандидатів.

Процес вибору лауреата займе найближчі 7 місяців. Його ім’я стане відомо тільки в жовтні. Почесну грамоту, медаль та грошовий чек на 8 млн шведських крон ($965 тис.) лауреат отримає з рук короля Норвегії 10 грудня – в день смерті знаменитого шведського хіміка Альфреда Нобеля.

За традицією, повний список номінантів не оголошується. Лише після закінчення 50-річного терміну після присудження нагород Нобелівський фонд вважає можливим оприлюднити документи, які лягли в основу прийнятого рішення. Втім, щороку відомості про висунення тих чи інших кандидатів неминуче потрапляють у ЗМІ від організацій або осіб, що володіють правом номінування. У їх числі колишні і чинні члени комітету, лауреати Премії миру попередніх років, члени національних парламентів, університетські професори, що спеціалізуються на історії, філософії чи юриспруденції.

Норвезькими парламентарями на премію миру 2015 року були висунуті екс-співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден, президент Тунісу Беджі Каїди ес-Себсі і Папа Римський Франциск. Примітно, що кандидатуру понтифіка в цьому році інституту запропонував парламентарій-мусульманин Абід Раджа, який представляє у Стортингу (норвезькому парламенті) ліберальну партію Венстре.

Крім того, депутати королівства ось уже не перший рік висувають на здобуття престижної нагороди конголезького лікаря Дені Муквеге і викривача секретів Пентагону Деніела Еллсберга, який в 1971 році передав журналістові The New York Times пакет секретних документів американського оборонного відомства, що стосуються підготовки і ведення війни у В’єтнамі.

З відкритих джерел також відомо, що на премію миру цього року номіновані російська “Новая газета”, блогер і правозахисник з Саудівської Аравії Раїф Бадаві, азербайджанська правозахисниця Лейла Юнус, декілька японських політичних активістів, які виступають за збереження антивоєнної дев’ятої статті конституції країни, католицький священик з Еритреї Муссі (Мойсей) Зера, а також редактор датської газети Jyllands-Posten Флемінг Росі, який в 2005 році схвалив публікацію на сторінках видання скандальних карикатур на пророка Мухаммеда.

Раніше, 15 лютого, депутати від ХДС в німецькому парламенті закликали присудити Нобелівську премію миру канцлеру Ангелі Меркель за зусилля в укладенні Мінських угод від 12 лютого.

Нагадаємо, лауреатами Нобелівської премії миру 2014 року стали індійський активіст у сфері боротьби за права дітей Кайлаш Сатьярті і пакистанська правозахисниця Малала Юсафзай. Активісти отримали премію за боротьбу за право дітей на освіту. Кайлаш Сатьярті очолює протести проти трудової експлуатації дітей і за розширення доступу дітей та молодого покоління до освіти. Він також виступає за право дівчат малорозвинених країн на освіту. Малала Юсафзай також бореться за право дівчат на освіту в Пакистані та Афганістані, де цього права їх намагаються позбавити терористи Талібану. Вона показала на своєму прикладі, що діти і молоді люди теж можуть сприяти поліпшенню свого власного становища. Через свою героїчну боротьбу Малала стала провідним представником з прав дівчаток на освіту, а ісламісти з Талібану оголосили її своєю майбутньою жертвою.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Google запустить сервіс для пошуку роботи

19 травня 2017, 14:22

Кабінет міністрів запустив реформу держслужби

18 липня 2016, 11:44

Полторак: 60% претендентів на вищі посади в Міноборони не проходять поліграф

30 березня 2016, 19:26

Останні новини за сьогодні: